Už i Oppo má své magnetické dobíjení. A navrch přidalo ukázku nabjení vzduchem

Po Applu a Realme se do magnetického bezdrátového dobíjení pouští i čínská firma Oppo. Ta na akci Smart China Expo 2021 ukázala prototyp svého systému pro rychlé bezdrátového dobíjení, který přichytí telefon k nabíječce přesně tam, kde se nachází dobíjecí cívka. Celé řešení má název MagVOOC, a v první generaci můžeme očekávat hned dvě nabíječky o výkonech 20 a 40W, a také MagVOOC powerbanku.

Oppo na veřejnosti prezentovalo stojánkovou nabíječku o výkonu 40W, která dokázala dobít 4 000mAh baterii podporovaného telefonu (v tomto případě Oppo Ace2) za 56 minut. Starší modely podporují maximální dobíjecí výkon 30W, v případě zařízení, která podporují jen univerzální standard Qi, je maximem 15 Wattů. Kompaktnější 20W MagVOOC nabíječka pak podporuje maximálně 10W Qi dobíjení. Zmiňovaná powerbanka má kapacitu 4 500, a můžete z ní dobíjet zařízení i přes USB-C konektor.

Nové technologie pro mobilní focení od značky Oppo:

Tou nejzajímavější inovací je však 7,5W dobíjení vzduchem! Oppo na akci ukázalo prototyp telefonu, u něhož při dobíjení nezáleželo na jeho orientaci, pouze na vzdálenosti od bezdrátové nabíječky. U funkčního prototypu bylo vidět, že se dobíjí, i když s ním aktuálně pracujete. Bezdrátová nabíječka byla integrována do stolu, k němuž měla veřejnost přístup. Budoucnost tedy vypadá hodně zajímavě - s telefonem budete moci pracovat, a on se bude současně bezdrátově dobíjet. Oppo však zatím neuvedlo, kdy uvede nové nabíjecí technologie do běžně dostupných zařízení.

Zdroj Sparrowsnews

Diskuze (3) Další článek: Nedostatek čipů dostihl i Xiaomi. Muselo pozastavit výrobu Redmi Note 10

Témata článku: Oppo, Technologie, Bezdrátové nabíjení, Nabíjení vzduchem, Prototyp, Qi, Nabíjecí podložka, MagVOOC, Sparrowsnews, Telefon, Watt, Zařízení, Vzduch, Dobíjení, Nabíječka, Ukázka, Bezdrátové nabíječky na Heureka.czVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
V barvách duhy. Test procesorového chladiče XPG Levante 240

V barvách duhy. Test procesorového chladiče XPG Levante 240

Chladiče XPG sázejí na atraktivní vzhled vezoucí se na módní vlně svítících komponent.

Adam Vágner
vodní chlazeníTestyHardware
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment