Už i značka Diesel má hodinky s Wear OS 3. Vypadají stylově, škoda jen staršího čipsetu od Qualcommu

  • Fossil má další hodinky s Wear OS 3
  • Drobnou vadou na kráse je starší čipset od Qualcommu
  • Novinka spadá do sub-brandu Diesel

Když Google uvedl na trh hodinky Pixel Watch, pro ostatní značky to konečně znamenalo, že jim výrobce konečně zpřístupní operační systém Wear OS 3. Značka Fossil tak uvedla, po Fossil Gen 6 Wellness Edition, hodinky Diesel Griffed Gen 6, které sice běží na starším čipsetu Snapdragon Wear 4100+, zato však konečně mohou využívat všechny výhody, které přináší nová verze hodinkového systému od Googlu.

Hodinky jsou vyrobeny z nerezové oceli, kterou doplní kovové, nylonové nebo kožené pásky. Tělo hodinek o tloušťce 13,6mm splňuje odolnost 3 ATM. Na pravé straně těla je umístěna korunka a dvě doplňková tlačítka, na vnitřní straně hodinek je připraven měřič srdečního tepu. Mimo něj hodinky změří třeba okysličení krve, přes NFC je možné zaplatit prostřednictvím Google Peněženky. 

Klepněte pro větší obrázek
Hodinky Diesel Griffed Gen 6 jsou teprve druhým modelem od Fossilu, v němž běží systém Wear OS 3

Hodinky mají 1GB operační paměť a 8GB úložiště, do prodeje se dostanou v šedé a stříbrné již 1. prosince. Hodinky mají v Evropě stát 369 EUR, což dělá necelých devět tisíc korun. Na trhu budou přímo soupeřit s Pixel Watch a také se šestou generací hodinek mateřské značky Fossil.

Hodinky Fossil Gen 6: Wellness Edition:

Zdroj: Diesel

Diskuze (3) Další článek: Nejlepší aplikace pro tento týden: Mastodon, manažer kopírování/vkládání a hlídač slev

Témata článku: Chytré hodinky, Wear OS, Hodinky, Wearables, Pixel Watch, Qualcomm, Fossil, Značka, Wellness Edition, Snapdragon Wear, Čipset, Evropa, Diesel, Krása, Fossilu