Už nemusíte do kostela. Čeští vývojáři ho i s knězem v aplikaci Dio přenesli přímo do mobilu

Mobilní technologie hýbou světem a postupně se dostávají i do odvětví, kde by je někteří jen tak nečekali. Nyní se partička českých vývojářů rozhodla smartphony přinést do odvětví, které k technologií nemá zpravidla tak blízko - k víře. Aplikace Dio si totiž dala za cíl věřícím přinést do jejich smartphonu kostel.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Aplikace Dio přináší kostel přímo do telefonu uživatelů. Zapojena je už zhruba desítka farností v ČR

Aplikace samozřejmě nemá být plnou náhradou pro chození do kostela, ale věřícím má pomoci se vyzpovídat i když jim situace fyzickou přítomnost nedovoluje, například v případě nemoci, pracovní cesty, dovolené apod. Do aplikace už je dnes zapojených několik farností jejichž kněz může být uživatelů k dispozici online.


Nejoblíbenější smartphony

Xiaomi Redmi Note 12S 8GB/256GB Xiaomi Redmi Note 12S 8GB/256GB
nabízí 99 obchodů za ceny od 4 467 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 13 128GB Apple iPhone 13 128GB
nabízí 91 obchodů za ceny od 15 149 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 14 128GB Apple iPhone 14 128GB
nabízí 94 obchodů za ceny od 17 480 Kč
Porovnat ceny
Samsung Galaxy A54 5G A546B 8GB/128GB Samsung Galaxy A54 5G A546B 8GB/128GB
nabízí 103 obchodů za ceny od 8 058 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené smartphony


Uživatel si tak může s knězem libovolně popovídat a má jít o určitou alternativu například zpovědí. Výhodou je, že si uživatel na začátku může zvolit, zda chce v konverzaci zveřejnit své jméno nebo chce s knězem komunikovat zcela anonymně. Konverzace se totiž automaticky maže po jejím ukončení a v aplikaci je systémově zablokováno pořizování screenshotů.

Chat s knězem a finanční dary

Součástí aplikace je také kostelní nástěnka, kde uvidíte, co se ve vašem kostele děje s doplněním informací o novinkách z vaší obce. K dispozici zde budou také odkazy na živá vysílání mší, kterých se tak vzdáleně můžete zúčastnit i když jste na cestách. Farář zde na nástěnku může také pravidelně zveřejňovat jeho vybrané citáty z bible.

Farnosti zapojené do aplikace Dio zde mohou od věřících uživatelů přijímat také různé dary. Dio totiž vede těmto farnostím účty u finanční aplikace Stripe. Díky tomu může uživatel snadno přispět svému kostelu jedním klikem. Dio si pak z těchto darů bere drobné 5% provize, kterými je financován provoz samotné aplikace. Aktuálně je do Dio přímo zapojená zhruba desítka farností v ČR. Aplikace je nyní k dispozici zdarma pro Android.

Google má brýle pro překlad cizí řeči:

Diskuze (1) Další článek: Amazfit Bip 3 jsou hodinky se zajímavým poměrem výkon/cena. Na jedno nabití vydrží dva týdny

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Smartphony, Google Play, Aplikace, Kostel, Uživatelé, Český vývojář, Vývojář, Kněz, Dio, Strip, Mobilní technologie, Bible, Česká republika, Telefony s Androidem na Heureka.cz