Už nikdy nebudete muset platit za aplikace plnou cenu. Poradíme, jak se dá při nákupu ušetřit

  • Poradíme jak ušetřit nákupem aplikací
  • Tyto služby a aplikace vám pomohou nezmeškat zajímavé slevy
  • Většinou se specializují čistě na Android nebo iOS

Doba se vyvinula a v obchodech s aplikacemi se většinou změnil obchodní model, kdy vývojáři přešli z placených aplikací na bezplatné aplikace, ovšem s předplatným. Přesto ale v obchodech najdete stále spoustu takových, které jsou za poplatek. V takových případech poradíme, jak se dá co nejlépe ušetřit.

Vše spočívá ve slevách. Vývojáři totiž vždy nenabízí aplikace za stejné ceny po celý rok, ale v rámci různých událostí mohou aplikace zlevnit. Jediné, co vám stačí je tyto ceny vychytat ve správnou chvíli, což ale není lehký úkol. K tomu ale můžou některé z aplikací a služeb, které tyto slevy budou hlídat za vás. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Aplikace AppRaven nabízí výběry aplikací ve slevě a zároveň funguje částečně i jako sociální síť. Její tvůrce, Šimon Zvára do ní ale vložil i nenápadný easter egg, který odhalí pouze češi. V úvodním intru aplikace, které má uživatele sblížit s jejím fungováním totiž použil jako ukázku profil známého moderátora - Jaromíra Soukupa, kterého zde vtipně pojmenoval TheLegend27. 

Mezi ty nejpovedenější patří aplikace AppRaven, která je dokonce od českých vývojářů. Ta dlouhodobě sleduje obsah v obchodě App Store a ukazuje akce, které se vyplatí využít, přičemž vidíte i původní ceny a lze je podle nich i třídit. Ty nejzajímavější tipy pak naleznete v kategorii populární, kde je výběr těch, o které uživatelé budí největší zájem.


Nejoblíbenější smartphony

Apple iPhone 13 128GB Apple iPhone 13 128GB
nabízí 47 obchodů za ceny od 13 980 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 15 Pro 128GB Apple iPhone 15 Pro 128GB
nabízí 51 obchodů za ceny od 25 340 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 15 128GB Apple iPhone 15 128GB
nabízí 51 obchodů za ceny od 19 310 Kč
Porovnat ceny
Xiaomi Redmi Note 13 Pro 8GB/256GB Xiaomi Redmi Note 13 Pro 8GB/256GB
nabízí 26 obchodů za ceny od 5 599 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené smartphony


Aplikace toho ale umí mnohem víc a slouží částečně i jako sociální síť, kde můžete sledovat ostatní lidi a jejich výběry aplikací. Dokonce je zde možné vidět i komentáře a recenze aplikací, abyste viděli, zda mají aplikace smysl. Trošku nešťastné ale u aplikace je, že jejím smyslem je sice vám pomoci ušetřit s nákupem aplikací, ale abyste na nové akce byly upozorněny notifikací, musíte mít předplatné ve výši 2 dolarů měsíčně.

Tipy v aplikaci i na webu

Kdo nechce platit za aplikaci, existuje i bezplatná služba appsliced.co, která funguje na úplně stejném principu včetně výběru nejpopulárnějších aplikací pro iOS ve slevě. Jen zde chybí zmíněný sociální rozměr. Výhodou je, že po vytvoření účtu, kam se jde registrovat i přes Sign-In with Apple vám služba bude doporučovat aplikace ve slevě například dle vašich preferencí. Upozornění na slevy zde pak probíhá tradičně e-mailem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Pro Android se k hledání slev aplikací hodí služba AppSales, která funguje na webu i ve stejnojmenné aplikaci.

Pro uživatele s Androidem pak obdobně slouží portál AppSales, který má i stejnojmennou aplikaci. Ve službě jsou přehledné žebříčky nejpopulárnějších aplikací ve slevě, případně je tu i samostatná sekce pro placené aplikace, které jsou dočasně úplně zadarmo.

Mezi další kanály, kde se dá narazit na zajímavé slevy aplikací jsou i různá fóra jako je například Reddit. Zde doporučíme vlákno AppHookup, ve kterém, uživatelé sdílí aktuální slevy na aplikace, a to víceméně pro všechny platformy, a to jak pro chytré telefony tak dokonce i pro desktop.

Ukázka Google Play Games pro Windows 11:

Diskuze (21) Další článek: T-Mobile vyprodává Redmi Note 9 Pro. Zajímavou nižší třídu pořídíte o třetinu levněji

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , Uživatelé, Nákup, Zajímavá sleva, App Store, Bezplatná služba, Vývojář, Reddit, Sleva, Plná cena, Obchod, Aplikace,