Sledujte dnešní premiéru Pixelu 7 a hodinek Pixel Watch. Tablet a skládačku Google odkládá na příští rok

  • Na 6. října naplánoval Google pravidelnou podzimní keynote
  • Ukáže na ní dva nové smartphony a jedny chytré hodinky
  • Skládací model a tablet neočekáváme, ale Google může překvapit

Oživeno 6. října 2022 | Google dnes jako jeden z posledních výrobců chytrých telefonů představí novou řadu produktů určenou pro závěr roku 2022. Americká firma už sama dopředu mnoho novinek avizovala, o další informace se svými úniky postarali někteří zahraniční novináři a youtubeři, a tak od dnešní keynote nečekáme žádné zásadní překvapení.

Klepněte pro větší obrázek

Prakticky jisté je uvedení smartphonů Pixel 7 a Pixel 7 Pro. Ty se budou lišit zejména velikostí, základní „sedmička“ by měla být proti loňské generaci ještě o něco kompaktnější. Model Pro dostane navíc jeden objektiv fotoaparátu, zřejmě pro zoom. Oba modely pak mají běžet na vlastním čipsetu Googlu Tensor.

Nabídku mobilních produktů rozšíří ještě chytré hodinky Pixel Watch, o kterých toho už sám Google před pár dny prozradil mnohé, včetně designu a barev řemínků. Divočejší spekulace naznačovaly, že by snad Google mohl pracovat i na skládacím zařízení, ale jeho příchod v letošním roce je spíše nepravděpodobný.

Keynote Googlu sledujte dnes od 16 hodin českého času zde:


Původní článek z 8. září 2022:

Zrovna, když včera Apple představoval své nové podzimní produkty, rozhodl se Google uveřejnit datum svého nejbližšího Pixel eventu. Už 6. října dojde k oznámení nové řady Pixelů, tedy modelů Pixel 7 a Pixel 7 Pro. Spolu s nimi dojde i na premiéru chytrých hodinek Pixel Watch. Zatím však nic nenasvědčuje tomu, že bychom se dočkali i skládačky či připravovaného tabletu s logem Google. Tyto produkty budou zřejmě představeny až v průběhu příštího roku, u skládačky se zatím velmi opatrně hovoří o březnu.

V produktových kartách na e-shopu Googlu se můžeme dočíst, že za necelý měsíc budou na trhu k dispozici hodinky Pixel Watch. Mají být kompletně celé v režii Googlu, a to, jak po softwarové, tak po hardwarové stránce. V zákulisí se šušká, že by s jejich výrobou měl Googlu pomoci Samsung, který je prakticky jediný významný hráč na trhu se systémem Wear OS 3. Právě ten nabídne i vůbec první generace hodinek od Googlu, přičemž měření a monitoring dat zastřeší aplikace od Fitbitu.

První pohled na hodinky Apple Watch:

O tom, že už se nyní hodinky intenzivně interně používají a testují, svědčí fakt, že je měl v průběhu akce Code Conference nasazeny na zápěstí výkonný ředitel Googlu Sundar Pichai. Na druhou stranu, hodinky zatím ještě nikde kompletně „neunikly“ v celé své kráse, takže je ještě obepíná jakási aura „tajemství“.

Pixely 7 unikly již s předstihem

To se však rozhodně nedá tvrdit o sedmé řadě Pixelů. Google sice již v květnu s předstihem ukázal design telefonů a vypíchnul některé funkce. Zřejmě proto, aby zabránil budoucím únikům. Přání však tentokrát nebylo otcem myšlenky. Na internet už unikl nespočet „hands-on“ videí, nejprve v podobě bez funkčního softwaru, později i s klasickou ukázkou uživatelského rozhraní. 

Google má nové smartphony a hodinky napasovány přesně tak, aby jimi mohl konkurovat novým iPhonům 14  či hodinkám Apple Watch. Zda to však bude hardwarově a softwarově možné, se dozvíme až za měsíc. 

První pohled na připravovaný Pixel 7 Pro:

Diskuze (3) Další článek: Vstupenka do vyšší třídy. 200Mpx fotomobil Infinix Zero Ultra dobijete za pouhých dvanáct minut

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Google, , , , , , , , , , Model, Skládačka, Produkt, Google Tensor,