Uživatelé iPhonů častěji volí předplatné. Za služby zaplatí skoro třikrát víc než ti s Androidem

  • Trh s předplatnými na mobilních platformách rok od roku roste
  • Android vykázal výrazný meziroční růst předplatného
  • Mnohem ochotnější k aktivaci předplatného jsou uživatelé iPhonů

Agentura SensorTower publikovala zajímavou zprávu u výsledcích aplikačních obchodů Google Play a App Store za loňský rok. Zatímco obchod od Applu měl loni na předplatných výnos 13,5 miliard dolarů, Google Play „jen“ 4,8 miliard dolarů. Meziročně sice útraty mezi léty 2020 a 2021 nejvíce rostly na Androidu (+ 78 %), i tak se ale ukazuje, že daleko větší ochotu předplácet si obsah mají uživatelé iPhonů.

Senzor Tower navrch přihodil ještě statistiky aplikací, které si uživatelé v globálním měřítku nejčastěji předplácejí. Při součtu obou mobilních platforem vítězí aplikace YouTube následovaná Tinderem, aplikací Piccoma a Google One. Čistě na Google Play je na prvním místě Google One, dále pak Piccoma, Disney+ a HBO Max. Na App Storu paradoxně vítězí TouYube, který následuje Tinder a Tencent Video.

Klepněte pro větší obrázek
Předplatné meziročně vzrostlo u obou největších platforem, v App Storu ale mnohem víc

Z již dříve zveřejněných dat vyplývá, že YouTube na Androidu globálně vygeneroval z předplatného 1,2 miliardy dolarů, hned v závěsu je Google One s 1,1 miliardami dolarů. Z žebříčků je vidět, že američtí uživatelé jsou v rámci předplatného dosti specifičtí (např. YouTube se na Androidu nedostal ani do TOP10), a také se ukazuje, jak důležitý začíná být systém předplatného pro samotné vývojáře. Zejména pro ty, kteří vydávají aplikace na App Storu, protože uživatelé iPhonů jsou ochotni za předplatné utrácet daleko více.

Jak zrušit předplatné?

Na svém smartphonu možná máte předplatná, která nevyužíváte, a možná ani nevíte o tom, že za ně pravidelně platíte. Není tedy od věci nepoužívané služby zrušit. Na iPhonu je třeba přejít na Nastavení, klepnout na své jméno a následně na položku Předplatná. Můžete zde evidovat služby, které máte předplaceny, a současně je i deaktivovat.

Na Androidu najdete aktivní předplatná přes Google Play. Stačí kliknout na svůj portrét a přejít do nabídky Platby a předplatná - Předplatné. Vidíte zde aktivní předplatná, aktivní ale zrušená členství či předplatná s prošlou platností.

Pokud zde předplatná nevidíte, není jejich poskytovatelem Apple ani Google, ale samotná aplikace. A její název uvidíte v bankovnictví v zaúčtovaných transakcích. Zrušení předplatného pak musí proběhnout prostřednictvím uživatelského rozhraní samotné aplikace.

Zdroj SensorTower

Diskuze (90) Další článek: Na Ukrajinu se dovoláte zdarma. Většina operátorů si přestala účtovat za hovory do válkou sužované země

Témata článku: , , , , , , , , , , , Aplikace, HBO Max, Platba, App Store, Platforma, Tower, Tinderem, SensorTower, Dolar, Mobilní platforma, Tencent Video, Uživatelé, Disney +,