V červenci vyjde vylepšený Snapdragon 865+. Polovinu kusů odebere Samsung

Qualcomm má v průběhu července představit přetaktovaný čipset Snapdragon 865+, a už má jednoho výrazného zákazníka. Je jím Samsung, který chce novým čipsetem vybavit skládací Galaxy Fold 2, véčko Galaxy Z Flip 5G, tablety řady Galaxy Tab S7 a tabletofony Galaxy Note20 a Galaxy Note20 Ultra. Nové tabletofony mají sice v Evropě dostat vylepšený Exynos 992, ostatní zařízení by však měla i na „starém kontinentu“ nabídnout zmiňovaný Snapdragon 865+.

Samsung sice v Evropě dává přednost Exynosům, ovšem Snapdragon by se u českých Samsungů rozhodně neobjevil poprvé. Galaxy Fold běží na Snapdragonu 855, což platí i o tabletu Galaxy Tab S6. véčkový Galaxy Z Flip zase pohání Snapdragon 855+. Je tedy logické, že nástupci zmiňovaných modelů zůstanou opět věrní Snapdragonu. Přetaktované primární jádro má mít u Snapdragonu 865+ takt až 3,09 GHz, což je oproti 2,84 GHz u SD865 vcelku slušný nárust maximální výpočetní frekvence.

Zdroj Twitter

Diskuze (15) Další článek: Instagram otevírá prodej vlastního zboží i řadovým uživatelům. Poradíme, jak na věc

Témata článku: Samsung, Smartphony, Galaxy, Spekulace, Snapdragon, Qualcomm, Mobilní čipsety, Flip, Twitter, Samsun, Evropa, Červenec, Čipset, Procesor, GHz, Ica Universe