V Česku zaplatíte i s populárním náramkem Xiaomi Mi Band 6. Nově spolupracuje s kartou Mallpay

Letošní podzim přeje českým uživatelům, kteří chtějí svými hodinkami či náramky bezkontaktně platit. Po Googlu, který rozchodil bezkontaktní placení hodinkami se stávajícím systémem Wear OS a novější verzí systému u hodinek Galaxy Watch4, přispělo svou trochou do mlýna i Xiaomi. V Česku můžete pro bezkontaktní placení využít chytrý náramek Mi Band 6 NFC, který nově spolupracuje s platební kartou Mallpay. Již dříve se přitom náramek dočkal podpory karet od ČSOB a brzy by se měla přidat i mBank.

Platební kartu je možné do náramku nahrát bez potřeby jakékoliv aplikace třetích stran. Data o kartě totiž ukládáte do párovací aplikace Xiaomi Wear, která potřebné údaje uloží přímo do náramku. Před placením u terminálu je třeba zadat PIN kód, který platí po dobu 24 hodin, resp. do té doby, než jej sundáte z ruky. Se Xiaomi Mi Band 6 je možné platit na všech místech, která akceptují karty Mastercard, tedy, nejen v Česku, ale také v zahraničí. Náramek využijete i pro výběr z bezkontaktních bankomatů.

Jak funguje služba Mall Pay:

Přehled nákupů obstarává mobilní aplikace Mallpay (pro Android i iOS), ve které můžete spravovat i svou platební kartu. Připomeňme, že samotná firma je společným fintech projektem skupiny Mall a banky ČSOB. Hlavní výhodou Mall Pay je možnost odložené platby pomocí tzv. skipovací karty. Tou lze nákup hned uhradit, ale finanční prostředky ze svého účtu převést až později. Karta Mallpay je jakousi alternativou klasické kreditní karty. Dá se s ní platit jak online, tak i v kamenných obchodech na terminálech. 

Diskuze (11) Další článek: Samsungu unikl seznam aktualizací na One UI 4.0. Již dnes startují updaty pro řadu Galaxy S21

Témata článku: Xiaomi, , , , , , , , , , , , Náramek, Platební karta, Xiaomi Wear, Česká republika, Placení,