V klávesnici SwiftKey od Microsoftu si vytvoříte i vlastní nálepky a animace. Za pár sekund máte hotovo

  • Microsoft pokračuje s integrací Bing AI do klávesnice SwiftKey
  • Nově si přímo v ní vytvoříte animace nebo fotky s filtry
  • Umělá inteligence vám vytvoří i celou sadu personalizovaných nálepek

Společně s novinkami pro operační systém Windows 11 nenechal Microsoft nit suchou ani na mobilní klávesnici SwiftKey. Ta může nahradit základní klávesnici u vašeho smartphonu, a to jak u Androidu, tak v systému iOS, a díky učení vašeho stylu psaní se vám dokáže přizpůsobit a postupem času i zrychlit zadávání textů. Tři novinky odkazují na umělou inteligenci, která vám přímo v klávesnici opraví text, vytvoří animace a vlastní nálepky, které můžete hned odeslat do světa.

První novinkou je režim AI Camera, který vám umožní přímo v klávesnici vytvořit fotografie, videa nebo animované GIFy. Součástí aplikace je celkem 250 filtrů od Microsoftu a Snapchatu, které můžete použít na nově pořízenou fotografii. Díky filtrům a efektům vytvoříte zajímavý multimediální obsah bez potřeby samostatné aplikace, který lze hned odeslat, např. e-mailem nebo prostřednictvím různých komunikačních aplikací.

Klepněte pro větší obrázek
V klávesnici Microsoft SwiftKey si díky umělé inteligenci vytvoříte vlastní nálepky nebo třeba vlastní animace s filtry

Druhou novinkou jsou AI Stickers, neboli tvorba nálepek, za nimiž stojí Bing Image Creator. Umělá inteligence bude potřebovat jen vaši fotku nebo selfie, na základě které vytvoří personalizované nálepky, které můžete prakticky kdekoliv. A zatímco jiné služby vám umožní vlastní nálepky vytvořit dopředu, v klávesnici SwiftKey probíhá jejich tvorba téměř v reálném čase, a až tehdy, když je skutečně potřebujete. 

Tvroba vlastních nálepek v klávesnici SwiftKey:

Třetí novinkou je AI Editor, která může proskenovat napsaný text. Stačí jen zvýraznit větu, a přímo v klávesnici se dozvíte, jak by umělá inteligence vaše věty lépe přepsala. Oproti automatickým opravám se funkce liší tím, že současně vidíte vámi napsaný i navrhovaný text, opravy tedy neprobíhají automaticky. Všechny nové funkce budou součástí budoucí verze aplikace pro iOS i Android, ke kýžené aktualizaci však, alespoň v našem případě, ještě nedošlo.

Diskuze (3) Další článek: Politici se hádají kvůli šifrovaným telefonům. Přitom je to jen běžný mobil se speciálním softwarem

Témata článku: Microsoft, Android, Mobilní aplikace, iOS, Windows, Umělá inteligence, Klávesnice, Snapchat, SwiftKey, Animace, Microsoft SwiftKey, Filtr, Bingo AI, AI Camera, Postup času, Novinka, Pár sekund, Nálepka, Telefony s iOS na Heureka.cz