V prohlížeči Edge se testuje nový způsob sdílení mezi desktopem a Androidem. Soubory pošlete ve vlastním „chatu“

  • Microsoft chce zjednodušit přenosy mezi Windows a Androidem
  • Pomůže si postranními widgety prohlížeče Edge
  • Přenosy souborů ale nejsou lokální, využívá se OneDrive

Microsoft už má aplikaci Phone Link pro co „nejefektivnější“ lokální propojení desktopu s Android smartphonem od Samsungu. To však firmě nebrání experimentovat s dalšími způsoby propojení (nejen) obou platforem. V betaverzi prohlížeče Microsoft Edge se mezi postranními widgety objevila nová funkce Drop, která přidá webovému prohlížeči úplně nové funkce.

Přímo z webového prohlížeče budete moci do smartphonu s Androidem posílat texty a soubory různého typu, např. fotografie, videa či dokumenty. Komunikace má podobu jakéhosi chatovacího vlákna, do kterého přidáváte potřebný obsah podobně, jako byste komunikovali přes Messenger nebo WhatsApp. Jenže s tím rozdílem, texty a soubory posílate „sami sobě“. Na smartphonu stačí v prohlížeči Edge Canary otevřít okno chatu Drop a stáhnout si soubor, který byl odeslán z počítače. Datová komunikace však tímto způsobem funguje oběma směry.

Klepněte pro větší obrázek
Microsoft testuje v prohlížeči Edge (Canary) rychlé odesílání souborů na Android a MacOS, a to přímo z bočních widgetů

Prostor, který je třeba pro uložení potřebných souborů, se „ukusuje“ z vaší kvóty na OneDrivu. Je tedy nutné být v telefonu a v počítači přihlášený pod stejným Microsoft účtem. Z toho plyne i výhoda toho, že veškeré „sdílené“ soubory jsou okamžitě přístupné ze všech zařízení, které jsou přihlášeny ke stejnému Microsoft účtu.

V praxi je tak komunikace hodně podobná běžnému cloudovému přístupu, jen s tím rozdílem, že je posílání souborů přímo přes prohlížeč jednodušší a ušetří čas. Je také třeba dodat, že komunikace tímto stylem nebude fungovat jen u systémů Windows a Android, ale, samozřejmě po instalaci prohlížeče Edge, i v systému MacOS. Zatím však není jasné, kdy se funkce dostane do běžně dostupné verze webového prohlížeče od Microsoftu.

Zdroj: Windowslatest

Diskuze (9) Další článek: Za pět tisíc moc lepších mobilů nenajdete. Redmi Note 10 Pro je teď v parádní slevě

Témata článku: Microsoft, , , , , , , , , , Chata, Microsoft Edge, MacOS, Soubor, Prohlížeč, Drop, Přenos,