V-Rally: závodní hra ve velkém stylu

Herní průmysl se na mobilech teprve batolí, už teď máme ovšem k dispozici několik titulů, které oplývají 3D grafikou a jejich provedení je podobné těm na PC. Majitelé Sony Ericssonu P800/P900 si teď užijí.
V-Rally: závodní hra ve velkém stylu

Závody na Wall Street

Majitelé komunikátorů Sony Ericsson P800 nebo P900, jež jsou určeny hlavně pro manažerskou práci, se také mohou docela slušně pobavit a nemusí přitom vlastnit herní konzoli nebo podobně zaměřený mobil. Stačí si stáhnout a nainstalovat závodní simulátor V-Rally, který je svým zpracováním docela blízko obdobným hrám na PC.

Tato hra je nabízena v různých podobách i pro ostatní modely Sony Ericssonu, my jsme ovšem vyzkoušeli nejpropracovanější verzi určenou právě zmiňovaným komunikátorům. V-Rally spustíte na P800 i P900, větší zážitek ale nabízí novější přístroj, a to zejména s ohledem na kvalitnější displej s větší podporou barev (65 000 oproti 4096).

  

Komunikátor nebo herní konzole?

Hra byla vyvinuta společností Ideaworks3D a podepsala se na ni také firma Atari. Sony Ericsson ji nabízí v demoverzi na svém webu, před samotným stažením vás ale musím upozornit, že vám z paměti ukousne asi 6,5 MB paměti, což je docela hodně. Instalovat můžete jak do vnitřní paměti telefonu, tak na dodávanou paměťovou kartu, a to ze dvou souborů.

Při hraní je využita celá plocha displeje v otevřeném stavu (40 x 61 mm), jezdí se „naležato“, po spuštění V-Rally musíte telefon otočit a uchopit podobně jako herní konzoli nebo například Nokii N-Gage. Hned po vstupu do menu pocítíte velikost hry, která vám na každém místě bude připomínat podobné závodní hry na počítači. Kulisu tvoří pohodová hudba a typické potvrzující zvuky. Další příjemná překvapení ovšem čekají za volantem.

  

Bizarní ovládání

Jakmile se dostanete na trať, kamera nejdříve obkrouží váš vůz ve stylu „velkých“ simulátorů, hned potom můžete vyrazit. Na výběr máte ze dvou kamer, auto lze sledovat i zepředu. Velmi zajímavě je řešeno ovládání, plyn a brzda je zastoupena tlačítky na vrchu přístroje (pravý bok), konkrétně se jedná o spoušť fotoaparátu a tlačítko prohlížeče. Komu vyhovuje spíš kolečko Jog Dial, bude používat druhou stranu (levý bok), displej se automaticky obrátí.

Horší je to s ovládáním do stran – tomu a dalším funkcím je vyhrazena plocha dotykového displeje, na němž jsou vyznačena místa, na která budou jednotlivé funkce reagovat. Při zatáčení tak musíte využít pravého dolního rohu displeje, kde si můžete všimnou několika čárek, jež znázorňují citlivost zatočení. Podobně je to i s výběrem kamery a dalších funkcí (obrácená jízda, restart na trať). Všechny volby na displeji tedy musíte ovládat perem nebo prstem. V prvním případě si moc nezajezdíte, při zatáčení budete postrádat cit, v druhém případě si umažete displej. Výběr záleží na vás.

 

Tři rozměry na displeji mobilu

Grafické a zvukové provedení hry je na velmi vysoké úrovni, v zatáčkách se nevyhnete slastnému pískání pneumatik, není problém auto několikrát otočit na střechu. Všudypřítomný potlesk diváků vás žene neustále vpřed, až přestanete vnímat, že hrajete na mobilu. V-Rally je opravdu pouze zmenšenou variantou podobných závodních her z PC. Plná verze slibuje 13 tratí s odlišnými podmínkami, 11 vozů včetně Škody Felicia, pro neodbytné hráče jsou připravena tajná auta pod kódem. Základem jsou tři módy: Time Trial, Arcade a Championship. Připravena je i možnost multiplayeru přes Bluetooth.

 

Stojí to za zkoušku

V-Rally pro komunikátory Sony Ericsson P800/P900 patří mezi nejlepší hry pro mobilní telefony. Vyniká hlavně propracovanou 3D grafikou a širokými možnostmi hraní. Nevýhodou je komplikované ovládání a vysoké nároky. Někdy jsem hru nemohl spustit, telefon nahlásil nedostatek paměti, na druhý pokus se většinou rozběhla. Chce to kapku trpělivosti.

Pokud nepatříte mezi majitele komunikátoru P800 nebo P900, rozhodně si nenechte ujít krátkou video ukázku na webu Sony Ericssonu, podívejte se i na tuto flashovou animaci (Menu/Games Player), kde lze taky leccos vidět. Jestli ovšem tento přístroj vlastníte a chcete V-Rally vyzkoušet, hratelné demo je na stránkách Handango, plná verze pak stojí 30 dolarů.


hra:
V-Rally
výrobce: Ideaworks3D/Sony Ericsson
oficiální stránky hry: anglicky
další odkazy: video ukázka, flashová prezentace, hratelná demoverze
určeno pro mobilní telefony: Sony Ericsson P800, P900
cena: 30 dolarů (www.handango.com)

Diskuze (18) Další článek: Návod: jak na nejdrsnější reset Nokie 6600 (a snad i dalších mobilů)

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Nokia N-Gage, Sony Ericsson P800, Styl, Závodní hra, Hra, Závod, Závodní simulátorSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Příběh otce laseru. Kdo je Theodore Harold Maiman

Příběh otce laseru. Kdo je Theodore Harold Maiman

V polovině minulého století se naplno rozjel souboj o zkrocení laserových paprsků. Jako prvnímu se to podařilo Theodoru Maimanovi, který by v červenci oslavil pětadevadesáté narozeniny.

Jan Spěšný
Osobnosti vědy a technikyLaser
Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

** Dozvuky pandemie, nedostatek čipů a teď zase válka ** (Nejen) mobilní výrobci zažívají krušné časy ** Samsung má např. ve skladech na 50 milionů neprodaných telefonů

Martin Chroust
Nižší třídaStřední třída
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Recenze městského elektrokola Gogoro Eeyo 1s. Hromada stylu a rám jako ze sci-fi

Recenze městského elektrokola Gogoro Eeyo 1s. Hromada stylu a rám jako ze sci-fi

Hmotnost pod 12 kg je u běžných kol považována za skvělou, u elektrokol pak patří do říše snů. Těch zajímavostí je však na Eeyo 1s ještě více, rovnou ale upozorním, že není pro každého.

Jiří Kuruc
ElektromobilitaCyklistikaTesty
Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Skládací telefony jsou stále docela nové a drahé, takže se nepoštěstí narazit na kus k popravě každý den. Tento má zničený vnitřní displej, ale jinak je funkční. Tak se pojďme podívat, jak to Samsung uvnitř vyřešil.

Jakub Michlovský
Ohebný displejSamsungPitva
Jak prolomit zapomenuté heslo ve Windows 10. Je to až překvapivě snadné...

Jak prolomit zapomenuté heslo ve Windows 10. Je to až překvapivě snadné...

V době, kdy je tlak na volbu co nejsilnějších hesel, není nic výjimečného, když heslo zapomenete. Co ale dělat, když se pak nemůžete dostat do Windows?

Antonín Trčálek
NávodyHesloWindows 10
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny