V telefonu máme průměrně skoro 300 nepovedených fotek. Víc zbytečných snímků fotí mlaďoši a ženy

Honor se chystá na evropský trh uvést novou řadu smartphonů Honor 200, která by měla vynikat hlavně v oblasti fotografie, speciálně portrétů. Při této příležitosti si čínský výrobce nechal zpracovat průzkum, který měl za úkol zjistit, jak Evropané s fotografiemi v mobilu vlastně nakládají. Ukázalo se, že mnoho fotek uložených v paměti našich zařízení je nepovedených a zbytečných.

Průzkum provedený společností Censuswide letos v květnu na vzorku 10 tisíc spotřebitelů ve věku 18 až 45 let v pěti velkých evropských zemích (Velká Británie, Francie, Německo, Španělsko a Itálie) ukázal, že 75 % lidí předtím, než vyberou konkrétní snímek svých blízkých, pravidelně pořídí několik fotek, takže v průměru mají ve svých telefonech uloženo 268 nepovedených nebo „cvičných“ snímků. 12 % jich má uloženo dokonce více než 400.

Klíčová vlastnost partnera? Musí umět fotit!

Ženy mají v telefonu v průměru 330 nepoužitelných snímků, zatímco muži obvykle zhruba o stovku méně, konkrétně 224. Svou roli hraje i věk. Nejvíce nepovedených fotografií – až 360 – má ve svém telefonu generace Z, což jsou mladí lidé ve věku 15 až 28 let. U starších mileniálů je to pouze 200 zbytečných fotek.

Z výsledků dál vyplynulo, že téměř třetina Evropanů ve věku 18-45 let se cítí trapně, když někomu trvá příliš dlouho, než je dobře vyfotí, a každý pátý (20 %) se cítí otráveně, když fotografické dovednosti jeho blízkých nejsou na úrovni.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Honor láká na portrétní snímky pořízené připravovanou řadou telefonů Honor 200

Schopnost dobře fotit lidé hledají i u svých potenciálních partnerů. Téměř třetina (30 %) respondentů uvedla, že když je někdo chce vyfotit, cítí se výjimečnější, a 13 % přiznalo, že je větší šance, že s někým začnou chodit, když bude dotyčný dobrý ve focení. Pro menší část účastníků průzkumu je to skutečně zásadní. 6 % z nich dokonce přestalo kvůli pořízené fotografii s někým mluvit a 5 % kvůli fotografii, která se jim nelíbila, ukončilo vztah. 14 % respondentů se ze stejné příčiny s někým pohádalo.

Téměř polovina lidí (46 %) pociťuje v situaci, kdy je někdo požádá o vyfocení, velký tlak na pořízení dobrého snímku, a více než třetina lidí (36 %) přiznává, že neví, jak vlastně dobrou portrétní fotografii pořídit. Navzdory tlaku na dokonalé zachycení na fotkách uvedlo 59 % respondentů, že pořízení dobré portrétní fotografie jim přináší radost.

Diskuze (10) Další článek: 8 důvodů, proč nesnášíme hlasové zprávy ve WhatsAppu, Messengeru... Ať už ta hrozná móda pomine

Témata článku: Honor, , , , Francie, Itálie, Snímek, Telefon, Španělsko, Mlaďoch, Věk, Fotka, Velká Británie