Vadí vám vystouplý modul kamery? Oppo chystá vysouvací fotoaparát, jaký jsme ještě neviděli

Vystouplé moduly fotoaparátu jsou dnes u mobilů prakticky standard – lepší optika zkrátka potřebuje větší prostor, než je běžná tloušťka telefonu. Pak ale není příliš praktické, když se telefon při položení na stůl nehezky houpá. Tento nešvar se v novém konceptu pokouší odstranit Oppo.

Čínská společnost představila koncept výsuvného modulu fotoaparátu, který se ale tentokrát nevysouvá z telefonu horizontálně, jako dříve některé periskopické selfie kamerky, ale vertikálně. V případě potřeby tak fotoaparát vyjede nebo zajede do těla telefonu tak, aby nevyčníval. Výhodou je, že pokud přístroj upustíte, kamerka by měla před dopadnutím sama zajet dovnitř, aby se nepoškodila.

Oppo zatím nijak nezmiňuje, co s kamerkou zamýšlí, ale zveřejněné video na Twitteru nám však poodhalilo některé její parametry. Překvapivě jde o větší senzor o velikosti 1/1,56". Fotoaparát má také ohnisko 50 mm a světelnost f/2.4. Zajímavé je, že by ale celý výsuvný modul měl být i voděodolný, což by při nasazení v telefonech nepřinášelo žádné kompromisy v odolnosti.

Video nám zatím moc informací nedává, ovšem zároveň slouží jako pozvánka na akci Inno Day, kterou Oppo pořádá již 14. prosince. Zde se již dříve spekulovalo představení nového vlajkového modelu. Je tedy možné, že třeba s vysouvací kamerkou nezůstane dlouhou jen u konceptu, ale dočkáme se nasazení i ve finálním produktu.

Takto vypadá vysouvací kamerka Oppo:

Diskuze (4) Další článek: Jak se zbavit závislosti na smartphonu? Tady je několik tipů, co dělat a naopak nedělat

Témata článku: Oppo, Smartphony, Technologie, Fotoaparát, Selfie, Twitter, Výsuvná konstrukce, Vysouvací konstrukce, Stůl, Kamerka, Telefon, Modul, Kamera, Koncept, Inna Day, Mobilní telefony výsuvné na Heureka.cz22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Navrhli jsme si základní desku Bobík 32S2. Stálo to pár dolarů a za čtyři dny dorazila z Asie

Navrhli jsme si základní desku Bobík 32S2. Stálo to pár dolarů a za čtyři dny dorazila z Asie

** Dnes si ukážeme, že design tištěného obvodu zvládne i zelenáč ** Díky editoru EasyEDA si vystačíte s webovým prohlížečem ** Hotovou desku vyrobí hongkongský JLCPCB

Jakub Čížek
BastleníDIYPojďme programovat elektroniku
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny