Valounek Moto U9 a luxusní Razr2 ve zlatě!

Motorola představila nový model Moto U9, luxusní edici Razru2 V8 a atraktivní low-endové véčko W377.
Kapitoly článku

Motorola včera večer představila tři novinky. Největší pozornost vzbudil nový model Moto U9, který svým pojetím spojuje hned několik klíčových produktů Motoroly do jednoho přístroje. Zákazníky prahnoucí po luxusu by měla uspokojit speciální edice Razru 2 V8 se zlatými doplňky a originální výzdobou. Trochu v pozadí zůstává nenápadná třetí novinka – jednoduché véčko Motorola W377 navazující na model W375.

Mezi nové tiskové zprávy se opětovně dostalo ještě šest dříve představených levných telefonů. Motorola zřejmě jen využila příležitosti a připomněla, že se tyto novinky právě dostávají na trh.

Moto U9 = PEBL+KRZR+RAZR

Nová Motorola Moto U9 je velmi netradiční véčko. Tvar zdědilo po Peblu, lesk po Krzru a výbavu po Razru 2. Výsledek zaujme především designem, ale zároveň uspokojí i náročnější uživatele. Zpočátku se bude nabízet ve dvou barevných variantách – v černé a červené.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 
Motorola Moto U9

Tip: kolegové ze slovenské MobilManie měli příležitost prohlédnout si tuto novinku. Podívejte se na živé fotografie a přečtěte si o jejich prvních dojmech z tohoto telefonu.

Zaoblený valounek má přední stranu lesklou jako zrcadlo, což bude vyžadovat časté leštění. Estetický dojem je však výborný. Povrch zadní strany je matný a materiál označovaný jako „soft-touch“ by měl být příjemný na dotyk. Kloub je vyrobený z kovu, což by mělo zajistit jeho dostatečnou pevnost a vytrvalost.

Z lesklého krytu vystupuje logo výrobce kryjící hlasitý reproduktor a snadno rozeznáme i čočku 2Mpx fotoaparátu. Pozornosti však při běžném pohledu zůstane utajen vnější OLED displej a senzorová tlačítka. Displej nabídne rozlišení 128 × 160 bodů a dokáže zobrazit 65 tisíc barev. Trojice senzorových tlačítek pod ním zajišťuje pohodlné ovládání základních funkcí přehrávače hudby. Na displeji se zobrazují běžné provozní informace a při přehrávání hudby název skladby a interpreta. Ozdobit jej můžete jedním z dvaceti animovaných spořičů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
V červené pro dámy

Zcela plochá klávesnice nemá nijak výrazně oddělena tlačítka, což by mohlo při psaní činit trochu problémy. Skladba funkčních kláves kolem tradičně kulatého středu je klasická, jako u jiných Motorol.

Hlavní displej nabídne rozlišení 240 × 320 bodů a dokáže zobrazit 262 tisíc barev. To vše je zabaleno ve valounku o rozměrech 90 × 49 × 16 mm. Hmotnost výrobce zatím tají.

Kamínek nebo žiletku?

Motorola zpočátku nevěděla, kam svůj nový model zařadí. Zpočátku to byl Pebl U9, tedy logický nástupce véčka Pebl U6. Jenomže díky hudebním funkcím dostal jméno Rokr U9. Ale poté si to u Motoroly opět rozmysleli a dali novince název Moto U6.

K přehrávání hudby je telefon dobře vybaven. Kromě zmíněného ovládání senzorovými tlačítky na předním krytu o tom svědčí nový hudební přehrávač s možností synchronizace s Windows Media Playerem a paměťový prostor zajištěný kartami typu microSD až do kapacity 4 GB. Výstup na sluchátka obstará systémovým konektorem nebo Bluetooth s podporou profilu A2DP.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V uživatelské nabídce, která je postavena na linuxovém základě, dále najdete například přehrávač videa, adresář a organizér s možností synchronizace, internetový prohlížeč a další vymoženosti.

Vedle Razru 2 to bude mít nová Motorola Moto U6 těžké. Oba telefony jsou funkčně prakticky identické, ale Moto U6 má poněkud kontroverznější design, který neosloví každého. Výhodou novinky by mohla být o něco málo nižší cena.

Motorola Moto U9 ve zkratce

  • rozměry a hmotnost: 90 × 49 × 16 mm, 88 g
  • sítě a datové přenosy: GSM (850/900/1800/1900 MHz) / GPRS, EDGE
  • konektivita: Bluetooth (A2DP), USB 2.0
  • hlavní displej: aktivní TFT, rozlišení 240 × 320 bodů, 262 tisíc barev
  • vnější displej: OLED, rozlišení 128 × 128 bodů, 65 tisíc barev
  • fotoaparát: rozlišení 2Mpx, 8× digitální zoom
  • paměť: 25 MB vnitřní paměti, slot pro paměťové karty microSD (až 4GB)
  • multimédia: přehrávač hudby a videa, synchronizace s Windows Media Playerem, ovládání na vnějším krytu

Témata článku: Motorola, Luxus, Razr, Moto, Motorola Pebl U6, Motorola Razr, Motorola Razr2 V8, Motorola W375, Motorola W377, Častý jev, Lux, Přírodní materiál, Třetí novinka, Původní razr, Plochá klávesnice, Ráz


Určitě si přečtěte