Vánoce u mobilních operátorů: kompletní přehled akcí

Hovory zdarma, levnější telefony a zvýhodněné předplacenky - s tím jdou letos operátoři do boje. Selátko na rožni, venkovní kluziště, ledové království či voňavý svařák jen dotváří vánoční atmosféru.
Vánoce u mobilních operátorů: kompletní přehled akcí

Rok utekl jako voda a na dveře opět klepou Vánoce. V tomto ročním období lidé trpí snad největším syndromem utrácení, firmy toho chtějí samozřejmě využít, a tak se předhánějí v nabídce nejrůznějších zvýhodněných nabídek, soutěží a dalších akcí, které na první pohled sice vypadají lákavě, operátorům ovšem musí hlavně vydělat.

Pokud to vezmeme po jednotlivých operátorech, minulý rok byl ve znamení melounů a milionů, šlo o vlastně o SMS soutěže, které slibovaly vysoké výhry, ještě větší příjmy to ovšem mělo přinést T-Mobilu a Eurotelu. Oskar se zaměřil na volání zdarma, ať už při pořízení nového tarifu nebo v rámci limitovaných Oskaret.

Pro letošní rok platí heslo: „Co neokopíruješ, to nemáš.“ Charakteristická jsou ledová kluziště, horké islandské prameny, voňavý „svařák“ či sportovní tašky. Celá nabídka je pak okořeněna levnějšími telefony a zvýhodněnými předplacenkami. Speciální loga a melodie s vánoční tématikou snad zmiňovat ani nemusíme, s těmito doplňky se setkáváme rok co rok. Co tedy pro letošek operátoři přichystali?

Poznámka: Nerozdělený článek najdete v textové verzi MobilManie, nezapomeňte taky hlasovat v anketě, která se nachází v pravém sloupci, zajímá nás, kdo podle vás připravil pro letošek nejlepší vánoční nabídku.


Oskar

Štědré Hodiny

Podobnou věc Oskar nabízel už před rokem, letos ale už není tak výhodný. Když si do konce roku pořídíte jeden z tarifů nové generace, za určitou částku dostanete měsíčně pět hovorů zdarma. U tarifu Řekni mi zaplatíte 1 500 Kč a můžete tyto hovory využít po dobu šesti měsíců, u Povídej musíte složit 3 000 Kč a dostanete pět takových hovorů na devět měsíců, konečně nejvyšší tarif Nezavěšuj nabízí 5 x 12 hovorů zdarma, to vás ovšem bude předem stát 4 000 Kč.

Předplacenou částku vám bude operátor průběžně započítávat na paušál, který tím vlastně částečně zaplatíte předem. Pokud budete chtít využít hovoru zdarma, před vytáčené číslo stačí vložit kód *5, příjemce ovšem musí mít Oskara. Pakliže bude hovor kratší než minuta, zaplatíte za ni dle svého tarifu a hovor zdarma zůstane nevyčerpán. Po hodině se hovor sám ukončí. Hovory zdarna se nezapočítávají do volných minut, nepřevádí se však ani do dalšího měsíce.

Výhodou je fakt, že nemusíte skládat žádnou zálohu, můžete si ale pořídit telefon ve zvýhodněné nabídce. Nabídku nelze kombinovat s Dárkovým košem ani studentským programem Volej Kolej. Pokud máte dobrou platební morálku, můžete Štědré hodiny využít i jako stávající zákazník.

Hodnocení MobilManie: chvalitebně, loňská akce byla lepší

Oskarta Parta

Vánoční edice předplacené karty Oskarta je zaměřena hlavně na snížení cen za SMS a MMS, a to rovnou o polovinu – textovka vás tedy bude stát korunu, multimediální zpráva pět korun. Na druhou stranu budete volat do vlastní sítě o korunu dráž a taky musíte kartu nejméně každé dva měsíce dobít kreditem minimálně o hodnotě 400 Kč. Pokud tak neučiníte, přijdete o její výhody, stane se z ní totiž obyčejná Oskarta. Možnost aktivace platí pouze do konce roku.

Abych nezapomněl to nejdůležitější, Oskarta Parta stojí 500 Kč a obsahuje kredit 100 Kč. Můžou na ni přejít i současní majitelé Oskaret, podmínkou je mít minimální kredit 400 Kč – právě tato částka bude totiž za přechod stržena.

Hodnocení MobilManie: chvalitebně, loňské pětiminutové Oskarty nemají konkurenci

Vánoční mobily

Oskar před Vánocemi vydal tiskovou zprávu, kde se chválil přezbrojením na barevné telefony, jejichž hlavním zaměřením je MMS. Do čistě vánoční akce pak zařadil Nokii 3100, Samsung C100 a Sony Ericsson T230, které však nejsou nijak zvlášť zvýhodněny. Proti cenové strategii Oskara ovšem nemůžeme říct ani půl slova, ceny jsou přiměřené. Velmi atraktivní koupí je určitě poslední z uvedených telefonů, který začíná na částce 1 977 Kč s tarifem Nezavěšuj. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se telefon nedodával i s přídavným fotoaparátem, což rozhodně potěší.

Hodnocení MobilManie: dobře, nové mobily už dnes nikoho nevzruší

Zlaté prasátko

Velmi populární jsou v čase vánočním různé SMS hry. Od šestého listopadu do třináctého prosince se hraje o vskutku netradiční cenu v soutěži Zlaté prasátko. Stačí si vybrat nějakou hru z SMS herny, deset hráčů s nejvyšším skórem pak získá Sony Ericsson T610, ještě zajímavější cenou je pak selátko na rožni, které vám připraví někdo z Oskara, záleží jen na tom, kdy a kde ho budete chtít.

Hodnocení MobilManie: chvalitebně, ale hlavně za první cenu - propečené sele

Oskarovo kluziště

Stejně jako minulý rok, i tuto zimu se můžete vyřádit na Ovocném trhu v centru Prahy, kde bude Oskar od šestého prosince opět provozovat své zimní kluziště. Ledová plocha bude sledována i webovými kamerami, pokud si tedy chcete vyhodit z kopýtka, zamiřte na Staré Město.

Hodnocení MobilManie: chvalitebně - dobrá akce, ale žádná změna


V další kapitole se podíváme na T-Mobile, který nabízí limitovanou Twist kartu s bonusem 50 % na dobití. Pokud dále chcete dostat sportovní tašku nebo pohár svařeného vína, určitě ji nevynechejte.

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Vodafone, O2, Vánoční nabídka, Eurotel Dataphone III, Eurotel Smartphone, Eurotel Smartphone II, Motorola V300, Motorola V70, Nokia 2100, Nokia 3100, Nokia 3300, Nokia 3410, Nokia 3510i, Nokia 3650, Nokia 5100, Nokia 6100, Nokia 6310i, Nokia 6600, Nokia 6600 fold, Nokia 6600 slide, Nokia 6610, Nokia 6800, Nokia 7210, Vodafone — Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Philips Screeneo U4. Kompaktní projektor, nejen k mobilu, se hodí i do extrémně malých prostor

Philips Screeneo U4. Kompaktní projektor, nejen k mobilu, se hodí i do extrémně malých prostor

** Philips ukázal kompaktní projektor nejen k mobilu ** Už za pár hodin se na něj vybraly miliony korun ** Projektor je určen do malých místností a nezruinuje vaši peněženku

Martin Chroust
IndiegogoProjektory
Recenze městského elektrokola Gogoro Eeyo 1s. Hromada stylu a rám jako ze sci-fi

Recenze městského elektrokola Gogoro Eeyo 1s. Hromada stylu a rám jako ze sci-fi

Hmotnost pod 12 kg je u běžných kol považována za skvělou, u elektrokol pak patří do říše snů. Těch zajímavostí je však na Eeyo 1s ještě více, rovnou ale upozorním, že není pro každého.

Jiří Kuruc
ElektromobilitaCyklistikaTesty
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Skládací telefony jsou stále docela nové a drahé, takže se nepoštěstí narazit na kus k popravě každý den. Tento má zničený vnitřní displej, ale jinak je funkční. Tak se pojďme podívat, jak to Samsung uvnitř vyřešil.

Jakub Michlovský
Ohebný displejSamsungPitva
Pokud v létě u T-Mobilu vyčerpáte data, v mobilní aplikaci si aktivujete ještě jednou tolik a zadarmo

Pokud v létě u T-Mobilu vyčerpáte data, v mobilní aplikaci si aktivujete ještě jednou tolik a zadarmo

** T-Mobile představil svou letní kampaň ** Pokud vám dojdou data, v apce Můj T-Mobile dostanete zdarma stejnou porci ** Akce platí i pro firemní zákazníky a předplacenky

Martin Chroust
Můj T-MobileMobilní dataT-Mobile
Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

** Dozvuky pandemie, nedostatek čipů a teď zase válka ** (Nejen) mobilní výrobci zažívají krušné časy ** Samsung má např. ve skladech na 50 milionů neprodaných telefonů

Martin Chroust
Nižší třídaStřední třída
Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

** Izraelský zbrojní gigant Elbit Systems nedávno představil střední obrněné vozidlo ROBUST ** To je určeno pro pokročilý autonomní boj proti pěchotě i obrněným vozidlům ** Nový obrněnec by měl operovat s vysokou mírou autonomie, za každého počasí a prakticky v každém terénu

Stanislav Mihulka
IzraelVojenstvíRoboti
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny