Vánoce u mobilních operátorů: kompletní přehled akcí

Hovory zdarma, levnější telefony a zvýhodněné předplacenky - s tím jdou letos operátoři do boje. Selátko na rožni, venkovní kluziště, ledové království či voňavý svařák jen dotváří vánoční atmosféru.
Vánoce u mobilních operátorů: kompletní přehled akcí

Rok utekl jako voda a na dveře opět klepou Vánoce. V tomto ročním období lidé trpí snad největším syndromem utrácení, firmy toho chtějí samozřejmě využít, a tak se předhánějí v nabídce nejrůznějších zvýhodněných nabídek, soutěží a dalších akcí, které na první pohled sice vypadají lákavě, operátorům ovšem musí hlavně vydělat.

Pokud to vezmeme po jednotlivých operátorech, minulý rok byl ve znamení melounů a milionů, šlo o vlastně o SMS soutěže, které slibovaly vysoké výhry, ještě větší příjmy to ovšem mělo přinést T-Mobilu a Eurotelu. Oskar se zaměřil na volání zdarma, ať už při pořízení nového tarifu nebo v rámci limitovaných Oskaret.

Pro letošní rok platí heslo: „Co neokopíruješ, to nemáš.“ Charakteristická jsou ledová kluziště, horké islandské prameny, voňavý „svařák“ či sportovní tašky. Celá nabídka je pak okořeněna levnějšími telefony a zvýhodněnými předplacenkami. Speciální loga a melodie s vánoční tématikou snad zmiňovat ani nemusíme, s těmito doplňky se setkáváme rok co rok. Co tedy pro letošek operátoři přichystali?

Poznámka: Nerozdělený článek najdete v textové verzi MobilManie, nezapomeňte taky hlasovat v anketě, která se nachází v pravém sloupci, zajímá nás, kdo podle vás připravil pro letošek nejlepší vánoční nabídku.


Oskar

Štědré Hodiny

Podobnou věc Oskar nabízel už před rokem, letos ale už není tak výhodný. Když si do konce roku pořídíte jeden z tarifů nové generace, za určitou částku dostanete měsíčně pět hovorů zdarma. U tarifu Řekni mi zaplatíte 1 500 Kč a můžete tyto hovory využít po dobu šesti měsíců, u Povídej musíte složit 3 000 Kč a dostanete pět takových hovorů na devět měsíců, konečně nejvyšší tarif Nezavěšuj nabízí 5 x 12 hovorů zdarma, to vás ovšem bude předem stát 4 000 Kč.

Předplacenou částku vám bude operátor průběžně započítávat na paušál, který tím vlastně částečně zaplatíte předem. Pokud budete chtít využít hovoru zdarma, před vytáčené číslo stačí vložit kód *5, příjemce ovšem musí mít Oskara. Pakliže bude hovor kratší než minuta, zaplatíte za ni dle svého tarifu a hovor zdarma zůstane nevyčerpán. Po hodině se hovor sám ukončí. Hovory zdarna se nezapočítávají do volných minut, nepřevádí se však ani do dalšího měsíce.

Výhodou je fakt, že nemusíte skládat žádnou zálohu, můžete si ale pořídit telefon ve zvýhodněné nabídce. Nabídku nelze kombinovat s Dárkovým košem ani studentským programem Volej Kolej. Pokud máte dobrou platební morálku, můžete Štědré hodiny využít i jako stávající zákazník.

Hodnocení MobilManie: chvalitebně, loňská akce byla lepší

Oskarta Parta

Vánoční edice předplacené karty Oskarta je zaměřena hlavně na snížení cen za SMS a MMS, a to rovnou o polovinu – textovka vás tedy bude stát korunu, multimediální zpráva pět korun. Na druhou stranu budete volat do vlastní sítě o korunu dráž a taky musíte kartu nejméně každé dva měsíce dobít kreditem minimálně o hodnotě 400 Kč. Pokud tak neučiníte, přijdete o její výhody, stane se z ní totiž obyčejná Oskarta. Možnost aktivace platí pouze do konce roku.

Abych nezapomněl to nejdůležitější, Oskarta Parta stojí 500 Kč a obsahuje kredit 100 Kč. Můžou na ni přejít i současní majitelé Oskaret, podmínkou je mít minimální kredit 400 Kč – právě tato částka bude totiž za přechod stržena.

Hodnocení MobilManie: chvalitebně, loňské pětiminutové Oskarty nemají konkurenci

Vánoční mobily

Oskar před Vánocemi vydal tiskovou zprávu, kde se chválil přezbrojením na barevné telefony, jejichž hlavním zaměřením je MMS. Do čistě vánoční akce pak zařadil Nokii 3100, Samsung C100 a Sony Ericsson T230, které však nejsou nijak zvlášť zvýhodněny. Proti cenové strategii Oskara ovšem nemůžeme říct ani půl slova, ceny jsou přiměřené. Velmi atraktivní koupí je určitě poslední z uvedených telefonů, který začíná na částce 1 977 Kč s tarifem Nezavěšuj. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se telefon nedodával i s přídavným fotoaparátem, což rozhodně potěší.

Hodnocení MobilManie: dobře, nové mobily už dnes nikoho nevzruší

Zlaté prasátko

Velmi populární jsou v čase vánočním různé SMS hry. Od šestého listopadu do třináctého prosince se hraje o vskutku netradiční cenu v soutěži Zlaté prasátko. Stačí si vybrat nějakou hru z SMS herny, deset hráčů s nejvyšším skórem pak získá Sony Ericsson T610, ještě zajímavější cenou je pak selátko na rožni, které vám připraví někdo z Oskara, záleží jen na tom, kdy a kde ho budete chtít.

Hodnocení MobilManie: chvalitebně, ale hlavně za první cenu - propečené sele

Oskarovo kluziště

Stejně jako minulý rok, i tuto zimu se můžete vyřádit na Ovocném trhu v centru Prahy, kde bude Oskar od šestého prosince opět provozovat své zimní kluziště. Ledová plocha bude sledována i webovými kamerami, pokud si tedy chcete vyhodit z kopýtka, zamiřte na Staré Město.

Hodnocení MobilManie: chvalitebně - dobrá akce, ale žádná změna


V další kapitole se podíváme na T-Mobile, který nabízí limitovanou Twist kartu s bonusem 50 % na dobití. Pokud dále chcete dostat sportovní tašku nebo pohár svařeného vína, určitě ji nevynechejte.

Témata článku: O2, T-Mobile, Vodafone, Operátoři, Vánoční nabídka, Eurotel Dataphone III, Eurotel Smartphone, Eurotel Smartphone II, Motorola V300, Motorola V70, Nokia 2100, Nokia 3100, Nokia 3300, Nokia 3410, Nokia 3510i, Nokia 3650, Nokia 5100, Nokia 6100, Nokia 6310i, Nokia 6600, Nokia 6600 fold, Nokia 6600 slide, Nokia 6610, Nokia 6800, Nokia 7210


Určitě si přečtěte

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 195

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6