Vánoce Vodafone: půl roku internetu zdarma

Surfování v mobilu na půl roku zadarmo ušetří každý měsíc 177 Kč. Tolik bude stát nový datový balíček. Doplněno

Vodafone od zítřka zavádí novou optimalizaci pro mobilní surfaře, které výrazně zrychlí stahování internetových stránek do telefonu a navíc všechny stránky automaticky přizpůsobí pro prohlížení na displejích mobilních telefonů. To celé bude pod hlavičkou zcela předělaného mobilního portálu Vodafone live!. Zásadně se změní také způsob, jakým se bude internet v mobilu účtovat. Navíc všem zákazníkům v rámci vánoční akce nabízí rychlý internet v mobilu na půl roku zdarma.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Letos si můžete prostřednictvím webu svetrsjelenem.cz napsat o něco hezkého Ježíškovi • loňské Vánoce se mi ale líbily víc

Mobilní telefony jen na volání a posílání SMS jsou minulostí. Zákazníci teď mají díky naší novince celý internet v mobilu kdykoli po ruce. A zcela jinak než tomu bylo doposud. Startem letošních Vánoc jsme připravili ideální podmínky, aby si výhody internetu v mobilu mohl vyzkoušet úplně každý,“ říká David Duroň, ředitel marketingu pro nefiremní zákazníky Vodafonu.

O způsobu jakým se operátor chystá optimalizovat internetové stránky pro nepoměrně menší displeje mobilů jste si mohli přečíst už včera, ale stručné shrnutí neuškodí. Vodafone nyní svou koncepci nabídky internetu v mobilu staví na třech základních pilířích, tím prvním je výrazné technologické vylepšení stahování internetových stránek do mobilu, které tvoří:

 • automatická optimalizace internetových stránek pro displeje mobilů
 • snížení objemu přenášených dat a s tím spojené až šestinásobné zrychlení načítání internetových stránek do mobilů

Surfování v mobilu pod stromeček

Druhým pilířem je zcela nová podoba Vodafone Live!, který se stává mobilním portálem a výchozí domovskou stránkou. Nově obsahuje okénko pro vyhledávání na internetu, možnosti ukládání odkazů na oblíbené stránky a ukládání historií navštívených adres. A konečně třetím pilířem je kompletní nabídka internetu do mobilu. Konkrétně jde o dva nové datové tarify, které je možné používat jak na všech tarifech (včetně Odepiš), tak nově i na předplacených kartách a jsou určené speciálně pro brouzdání na internetu přes mobil:

 • Vodafone Internet do mobilu na den (24 hodin) za 17 Kč a FUP limitem 5 MB
 • Vodafone Internet do mobilu na měsíc za 177 Kč s FUP limitem 100 MB

Všichni zákazníci si také mohou do 31. ledna 2009 aktivovat vánoční dárek - internet v mobilu na 6 měsíců zdarma. Zákazníci, kteří používají stávající datové tarify Připojení na stálo a Připojení na dlouho, si mohou aktivovat půlroční vánoční dárek v podobě slevy na své tarify ve výši 177 Kč měsíčně, což představuje úsporu převyšující tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tohle je nová podoba portálu Vodafone Live! (všimněte si políčka pro vepsání webové adresy). Následující tři screenshoty ukazují MobilManii Vodafonem „přechroustanou“ pro displej mobilu
Klepněte pro větší obrázek
S balíčkem pro surfování v mobilu přichází Vodafone jako poslední, ale i konkurence odpouští měsíční paušály...

Poslední černá ovce

Vodafone jako jediný operátor podobný konkurenceschopný balíček nenabízel, což mnohým uživatelům výrazně scházelo. Absence balíčku se naplno projevila při začátku prodeje iPhone 3G, kdy operátor pod nátlakem nespokojených uživatelů zlevňoval balíček Připojení na stálo o polovic (původně za 650 Kč). Co se týče vánočního dárku, půlroční surfování zdarma určitě není k zahození, škoda ale že Vodafone nepřipravil něco více rozmanitého. Na druhou stranu je chvályhodné, že Vodafone opět myslí i na stávající zákazníky, na které ostatní často zapomínají.

Tip: Nepřehlédněte také vánoční akce O2 a T-Mobile

 


 
Aktualizováno:

Dali jsme dohromady nejčastější otázky, na které se ptáte v diskuzi a předali je zástupcům Vodafonu. Za operátora odpovídali tiskový mluvčí Miroslav Čepický a ředitel marketingu pro nefiremní zákazníky Vodafonu David Duroň:

 • Vztahuje se tato nabídka pouze na WAP APN?
  Vůbec ne. Naše nové tarify jsou platné pro všechna APN (např. WAP, Internet, Iphone), stejně tak jako náš Vánoční dárek, který si mohou vzít zákazníci všech našich datových tarifů. Rozdíl mezi WAP APN a INTERNET APN už není v ceně, ale technologii. WAP APN bude renderovat (optimalizovat) kdežto INTERNET APN nebude obsah stránek nijak optimalizovat.
   
 • Jsou blokovány nějaké protokoly?
  Nejsou. Zákazník může brouzdat po internetu, chatovat přes klienty jako je ICQ, MSN, synchronizovat kontakty, stahovat si MP3 a podobně.
   
 • Po dosažení FUP se mi zasekne stahování?
  Určitě ne. Při dosažení FUP limitu nic nekončí, zákazníkovi se pouze zpomalí rychlost stahování na 16kb/s. Reálný FUP je díky optimalizaci pro mobily, která několikrát sníží objem stažených dat, několikanásobně vyšší než 5MB na den, respektive 100MB na měsíc.
   
 • Když chci používat Internet v Mobilu, musím vždy přes LIVE! ?
  Ne, nová podoba LIVE! má být pro zákazníky jakousi přehlednou a užitečnou branou do světa Internetu v mobilu. Pokud ale zákazník používá jiný prohlížeč, tak má naprosto stejné výhody jako ti, kteří se připojují přes LIVE!
Diskuze (188) Další článek: Bude dost iPhonů 3G na Vánoce?

Témata článku: , , , , , Apple iPhone 3G, Apple iPhone 3G 16GB, Apple iPhone 4GB, Žďár, Vánoce ??, Mobilní portál, Půl roku, Rok, Černá ovce, Voda, Třetí pilíř, Kompletní nabídka, Nespokojený uživatel, Půl,