Vánoční katalogy: Praktiční pomocníci i reklama

Vánoce už klepou na dveře a pro bezradné uživatele jsou k dispozici nejrůznější katalogy vánočních dárků. V tištěné i elektronické podobě. Vyplatí se je používat?
Vánoční katalogy: Praktiční pomocníci i reklama

Vymýšlet každý rok nová překvapení je namáhavé a darovat zase ponožky poněkud trapné. Proto není divu, že si lidé nechají rádi poradit. Toho samozřejmě využívají i marketéři, a tak se internet i poštovní schránky jen hemží vánočními katalogy.

Nekomerční katalogy většinou nenabízejí konkrétní zboží

Katalogy jsou často počiny jednotlivých obchodů, které cíleně tlačí určité zboží. Najdeme však (tentokrát snad výhradně na internetu) i obecné katalogy, které nabízejí také realizovatelné nápady. Finančním zdrojem takových katalogů je především reklama. Ano, najdeme i zcela nekomerční projekty, ale ty povětšinou nenabízejí konkrétní zboží, což je u katalogu docela vada na kráse.

Mezi těmi komerčně založenými však najdeme značné rozdíly. Jedny jdou tvrdě za výdělkem, další se snaží být skutečnými praktickými pomocníky. A k těm druhým patří mimo jiné také portál Vánoční-dárky.cz.

Projekt zahrnující velké české e-shopy

Tento katalog je místem, kde najdeme vybrané zboží z ověřených českých e-shopů. Stačí tak jedno kliknutí a víme, kde dárek nakoupit. Do projektu se navíc zapojilo poměrně velké množství velkých e-shopů (např. Astratex.cz, Piklio.cz, Oxalis.cz), a to z různých oborů, takže je nabídka skutečně pestrá. A každý e-shop nabízí pouze pár vybraných kousků ze svého sortimentu, takže se při hledání nebudete brodit řadou podobných věcí.

Kromě tradičního rozdělení do kategorií Vánoční-dárky.cz nabízejí také chytré filtrování podle pohlaví, ceny, věku i zálib. A nezapomínají přitom ani na domácí mazlíčky.

Pomocník i na poli tradic a receptů

A že tento katalog chce uživatelům skutečně pomoc, dokládá i fakt, že kromě samotného katalogu na webu najdeme i sekci s články. A v ní spoustu povídání o vánočních tradicích, recepty, texty a videoklipy koled a také návody na originální balení dárků a další vánoční zajímavosti.

A pro ty, kteří rádi soutěží, je každý týden připravena jedna z vánočních soutěží.

Další článek: Knock: odemkněte Mac poklepáním na iPhone ukrytý v kapse

Témata článku: Reklama, Inzerce, Velký e-shop, Katalog, Praktický pomocník, Vybrané zboží, Originální balení, Kat, Určité zboží, Vánoční dárky, Pomoc, Finanční zdroj, Astra


Určitě si přečtěte

Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 8

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety