Váš příští počítač není počítač. Grafik navrhl úžasné Apple iGlass, podívejte se

Iskander Utebayev je grafik a vizionář. Už dříve předvedl několik představ o budoucnosti iPhonu. Tentokrát se podíval na počítače a osobní elektroniku s ještě větším nadhledem. V roce 1998 přišel iMac, v roce 2001 iPod, v roce 2007 iPhone, o tři roky později iPad a dalším krokem prý budou chytré brýle Apple iGlass.

Hned také přichází s velmi konkrétní představou, jak budou vypadat, jaké bude jejich uživatelské prostředí a specifikace. iGlass pohání procesor Apple iG6 Bionic (ne, zatím nic takového neexistuje), LiDAR pro vnímání prostoru už známe z iPadu, koncept dostal čtyři kamery – kromě focení sledují pohyb rukou, kterými se brýle ovládají.

Nanejvýš praktická je možnost zatmavení skla, což umožní používat brýle i v jasnějším světle v exteriéru. Rozmazání pozadí zase zlepší soustředění na obsah. Jinak ovládání působí familiárně – ikonky, widgety, přepínače, posuvníky a při pohledu uvidíte i virtuální klávesnici.

Iskander přidává i heslo: Váš příští počítač není počítač. Až budoucnost ukáže, nakolik se jeho vize splní…

Koncept Apple iGlass v akci:

Diskuze (33) Další článek: Galaxy M31s je první levnější Samsung s 25W dobíjením

Témata článku: Apple, Chytré brýle, Rozšířená realita, Koncepty, Brýle, AR, Grafika, Smartglasses, Elektronika, Iskander, Počítač, iPod, Exteriér, Grafik