Ve čtvrtek se představí iPad Air 2. Takhle vypadá

Akci podzimu – představení iPhonů a hodinek – už má Apple za sebou, ale čeká nás ještě jedna tiskovka. Na co se můžeme těšit?

Na čtvrtek 16. října Apple svolal tiskovou konferenci a je veřejným tajemstvím, že půjde o iPady. Otázkou je, o které. Podle dostupných indicií to vypadá, že obří 12,9" iPad přijde až na jaře 2015. iPad mini 3 je s otazníkem. Jako nejpravděpodobnější se tak jeví představení iPadu Air 2. Očekávat můžeme klasický upgrade řad iMac/MacBook a celkem jisté je finální zveřejnění systému OS X Yosemite.

Klepněte pro větší obrázek 
Z pozvánky na čtvrteční akci.

Více bychom měli vědět ve čtvrtek 16. října v 19:00, kdy začíná tisková konference. Jako již tradičně ji na MobilManii budeme sledovat živě.

Co víme o iPadu Air 2

Web Tinhte.vn dokonce zveřejnil fotky nepředstaveného tabletu a známe také jeho technické parametry. Hlavní novinky? Konečně také iPad dostane snímač otisků prstů Touch ID. Air v terminologii Applu znamená tenký a iPad Air 2 tuto hodnotu posune na 7 mm. Není to až příliš málo, uvážíme-li ohýbací kauzu #bendgate mnohem menšího a obdobně tenkého iPhonu 6 Plus?

Úhlopříčka ani rozlišení se nezmění (9,7", 2048 × 1536 pixelů), stejná zůstává také technologie IPS, ale zmizí mezera mezi displejem a jeho krycím sklem. To zlepší optické vlastnosti, zejména viditelnost na slunci, ale také to téměř automaticky znamená, že s krycím sklem rozbijete i displej.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na fotkách chybí vypínač zvuků/zámek otáčení displeje, což je škoda. Nastavení těchto parametrů je sice dostupné ve snadno přístupné liště, přesto myslím, že bude klasický hardwarový přepínač zaběhlým uživatelům iPadu chybět. (obr. Tinhte.vn)

Klasický upgrade můžeme čekat u výpočetního výkonu (procesor Apple A8) i u grafiky, velkým krokem mají být 2 GB RAM (dříve 1 GB). Hlavní foťák poskočí z 5 na 8 MPx, lepší bude i čelní kamerka. A pak už jen „drobnosti“: v nabídce bude iPhonem ověřená zlatá barva, zmizí paměťová varianta 16 GB, nabízet se bude už jen 32, 64 a 128 GB.

Diskuze (89) Další článek: iPhone 6 Plus v tom není sám. Cíleně ohnete i Galaxy Note 4

Témata článku: Apple, iPad, AI, Apple iPad Air, Apple iPad Air 128GB 4G, Apple iPad Air 128GB Wi-Fi, Apple iPad Air 16GB 4G, Apple iPad Air 2, Apple iPad Air 2 128GB LTE, Apple iPad Air 2 128GB Wi-Fi, Apple iPad Air 2 16GB LTE, Apple iPad Air 2 64GB LTE, Apple iPad Air 2 64GB Wi-Fi, Apple iPad Air 32GB 4G, Apple iPad Air 32GB Wi-Fi, Apple iPad Air 64GB 4G, Apple iPad Air 64GB Wi-Fi, Apple iPad mini, Apple iPad mini (2. generace), Apple iPad mini (2. generace) 128GB 4G, Apple iPad mini (2. generace) 128GB Wi-Fi, Apple iPad mini (2. generace) 16GB 4G, Apple iPad mini (2. generace) 32GB 4G, Apple iPad mini (2. generace) 32GB Wi-Fi, Apple iPad mini (2. generace) 64GB 4G


Určitě si přečtěte