Ve skryté funkci Zpráv Google si můžete zapnout konverzační bubliny podobně jako v Messengeru. Ukážeme jak

  • Přišel s nimi před lety Messenger, ale podporují je i další aplikace
  • Tzv. bubliny si zapnete i v aplikaci Google Zprávy na Androidu
  • Funkce je sice trochu schovaná, ale snadno ji zapnete

Pokud na Androidu nechcete přijít o důležitou konverzaci, existuje řada možností, jak je zvýraznit nebo jim přidat na důležitosti. Příchozí zprávy se ukáží jako notifikace, ta však může zmizet při „čištění“ notifikační lišty, takže se ke zprávě musíte následně dostat po otevření aplikace. Pokud však chcete mít důležité zprávy neustále na očích, je vhodné v defaultní aplikaci Zprávy aktivovat komunikační bubliny. Vypadají a fungují podobně jako u Facebook Messengeru.

Klepněte pro větší obrázek
Takto vypadá zobrazení bublin. Pokud má druhý kontakt fotografii, používá se namísto úvodního písmena z jeho názvu

Bubliny u aplikace Google Zprávy jsou schované jen za jednu nabídku. V aplikaci zvolte svůj portrét a poté „Nastavení aplikace Zprávy“. Hned druhou položkou v nastavení jsou Bubliny, které můžete aktivovat pro všechny konverzace najednou nebo jen pro vybrané z nich. Jakmile vám přijde nová zpráva (nezáleží, zda běžná textovka nebo RCS komunikace), na displeji vám vyskočí bublina se zkratkou k této konverzaci. Stisknutím bubliny otevřete konverzaci, jinak můžete bublinu přetáhnout kamkoliv na displeji, nebo ji přetažením na křížek nebo ikonu popelnice vymažete.

Klepněte pro větší obrázek
Analogicky si bubliny aktivujete např. v Messengeru

Bubliny můžete spravovat při jejich otevření v levé spodní části otevřeného okna. Pokud máte nastaveno zobrazení bubliny pro všechny konverzace, můžete toto zobrazení u vybraných (tj. méně důležitých) konverzací deaktivovat. Bubliny v aplikaci Zprávy Google fungují identicky jako bubliny v Messengeru, který je v roce 2013 začal nabízet pod názvem „Chat heads“. Pokud chcete bubliny aktivovat v Messengeru, musíte tak učinit přes nastavení této aplikace. Samotná aktivační obrazovka pak vypadá úplně podobně, jako u Zpráv. Bubliny zapnete pro všechny nebo jen pro vybrané konverzace, defaultně jsou vypnuté.

Diskuze (4) Další článek: Apple si patentoval vyměnitelné kryty pro iPhone. Mohou v sobě mít powerbanku nebo glukometr

Témata článku: Google, , , , , , , Konverzace, Funkce, Zobrazení, Aplikace, Facebook Messenger, Bublina, Google Zpráva,