Veletrh elektroniky IFA zůstane na berlínském výstavišti nejméně dalších 10 let

Největší evropský veletrh spotřební elektroniky IFA setrvá i v následujících letech na berlínském výstavišti. Se společností Messe Berlin se na tom dohodla pořádající agentura GFU, která do nově založené joint-venture společnosti „IFA Management“ přibrala ještě eventovou agenturu Clarion Events.

Klepněte pro větší obrázek

Otázky nad budoucností legendárního veletrhu spojeného s Berlínem se začaly vznášet v průběhu letošního ročníku, který proběhl tradičně na přelomu srpna a září. Původní kontrakt s berlínským výstavištěm má vypršet příští rok a zájem o pořadatelství údajně projevila i některá jiná německá města. Nakonec ale IFA zůstane „doma“ v Berlíně na dalších nejméně 10 let, jak dnes společně oznámili pořadatelé veletrhu a provozovatelé výstaviště.

Více startupů i zábavy

„Jsem potěšena, že IFA zůstává v Berlíně. Odbornost Messe Berlin při pořádání show této velikosti a potenciál, který nabízí nová společnost IFA Management GmbH, bude zásadní pro udržení úspěchu IFA v nadcházejících letech,“ řekla výkonná ředitelka pořádající společnosti GFU Dr. Sara Warneke.

V příštích letech chtějí pořadatelé posílit platformu IFA Next, která na veletrhu dává prostor startupům a inovativním produktům. Veletrh má být ještě více interaktivní a zábavný, aby do expozic nadále dokázal přilákat nejen návštěvníky, ale i nové sponzory a vystavovatele.

Součástí nového partnerství jsou plá IFA navázat na svůj úspěch rozšířením své digitální nabídky a značky IFA Next, aby na akci přidala další startupy a inovativní produkty. Nové partnerství bude investovat do funkcí, nových zážitků a zábavy, aby vytvořilo větší hodnotu a vzrušení pro účastníky, sponzory a vystavovatele.

Klepněte pro větší obrázek
Pořadatelé se dohodli s berlínským výstavištěm na prodloužení smlouvy. IFA bude v Berlíně dalších 10 let

„IFA má svůj původ v Berlíně, první ročník se konal v roce 1924 pod názvem Funkausstellung („Rozhlasová výstava“). Proto nás velmi těší, že zde IFA zůstává dalších deset let. Jako jeden z předních berlínských veletrhů poskytuje IFA důležitý ekonomický impuls pro Berlín v jeho roli veletržního místa na národní i mezinárodní úrovni,“ dodal ředitel výstaviště Messe Berlin Martin Ecknig.

Zatím poslední ročník veletrhu IFA proběhl letos v září po dvouleté pauze vynucené pandemií koronaviru. Akci během pěti dní navštívilo 161 tisíc návštěvníků, vzrostl podíl odborné veřejnosti. Výstaviště hlásí, že polovina plochy už je nyní rezervována na příští ročník, který proběhne ve dnech 1. až 5. září 2023.

Váš názor Další článek: Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

Témata článku: , , , Pandemie koronaviru, Missa Berlín, Zábava, Veletrh, GFU, IFA Next, Výstaviště, Spotřební elektronika, Elektronika