MWC

Veletrh MWC ťuká na dveře. Mobily, technologie, gadgety, AI. Na tyto novinky se těšíme nejvíc

  • Veletrh MWC v Barceloně začíná už o víkendu
  • Zúčastní se mnoho významných mobilních značek
  • Přinášíme souhrn očekávaných novinek

Katalánská Barcelona po roce opět otevírá brány výstaviště, v němž se uskuteční veletrh Mobile World Congress 2024. Zatímco dva další veletrhy, americký CES a berlínská IFA, jsou brány zejména jako veletrhy spotřební elektroniky, mezi nimiž tu a tam probleskne nějaká mobilní novinka, barcelonský MWC je primárně zaměřen na smartphony, chytrá zařízení, mobilní příslušenství, umělou inteligenci, síťové mobilní technologie, aplikace a další doplňkové služby a řešení. 

I letos vám přímo z místa dění zprostředkujeme naše první dojmy ze všech oznámených novinek, a dosavadní informace naznačují, že se rozhodně nebudeme nudit. A vy také ne. A rovnou vám prozradíme, na co se můžete už za pár dní těšit. MWC oficiálně startuje v pondělí 26. února a potrvá do čtvrtku 29. února 2024. Spousta značek si však premiéry chystá už o několik dní dopředu, první novinky se tak objeví už o nadcházejícím víkendu.

Xiaomi 14, k tomu Ultra a možná i auto

V neděli v devět ráno veletrh MWC formálně odstartuje Xiaomi, které do Barcelony přiveze telefony Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Pro z října loňského roku, které jsme si nedávno mohli krátce vyzkoušet. Spolu s nimi však přijde na trh i špičkové vybavený fotomobil. Xiaomi 14 Ultra bude chtít zatopit iPhonu 15 Pro, Samsungu Galaxy S24 Ultra i poslední generaci Pixelů.

Klepněte pro větší obrázek
Pozvánka Xiaomi na tiskovou konferenci do Barcelony

Ultra od Xiaomi má dostat 1" hlavní snímač LYT900, variabilní clonu (F1.6 – f4.0), periskopický objektiv s 3 a 5× optickým zoomem a také objektiv Leica Sumillux. Pod 2K displejem bude k dispozici ultrazvuková čtečka otisků prstů, na displeji i zadní straně má být umístěno odolné sklo Longjing Glass od Xiaomi. Baterie má mít kapacitu 5 200 či 5 300 mAh a uvnitř tohoto fotograficky laděného telefonu poběží Android 14 s nadstavbou HyperOS.

Xiaomi v rámci teaseru ještě uvedla označení „Human × Car × Home“, a tak od něj na MWC můžeme zřejmě očekávat i další novinky. Např. nové hodinky, náramky, zařízení chytré domácnosti nebo rovnou i první elektrický automobil značky Xiaomi. Značka už své první auto, Xiaomi SU7, uvedla koncem loňského v Číně. Jedná se však jen o „ukázkový produkt, který není určený k prodeji“.

Diskuze (13) Další článek: Infinix uvádí do prodeje tři nové smartphony pod 5 tisíc. Nabídnou velkou baterii a dostatek paměti

Témata článku: Honor, Nokia, Samsung, Tecno, Xiaomi, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,