Veletrh MWC v Barceloně bude letos skromnější. Počítá s polovinou návštěvníků a hygienickými opatřeními

Letošní ročník největšího světového veletrhu mobilních technologií MWC v Barceloně bude mít skromnější parametry. Jde pochopitelně o důsledek koronavirové pandemie. Do prostor výstaviště Fira Gran Via má být vpuštěno proti obvyklým 100 tisícům návštěvníků zhruba jen polovina a všichni budou muset dodržovat přísná hygienická opatření. Podobu veletrhu nastínil při příležitosti konání sesterské akce MWC Shanghai ředitel pořádající asociace GSMA John Hoffman.

Letošní ročník MWC 2021 je proti tradičnímu únorovému termínu o čtyři měsíce posunutý a proběhne ve dnech 28. 6. až 1. 7. 2021. V Barceloně budou platit přísná pravidla pro návštěvníky veletrhu. Každý se bude muset prokázat negativním testem na covid-19, ne starším než 72 hodin. Otestovat se bude možné přímo v areálu výstaviště.

Prohlídková spojnice mezi pavilony bude „zjednosměrněna“, aby nedocházelo k nepředvídatelné kumulaci lidí na jednom místě. Všichni budou muset mít nasazenou roušku nebo respirátor a dodržovat bezpečnou vzdálenost. K dispozici bude dezinfekce a všechny prostory budou průběžně čištěny a znovu dezinfikovány. Místo tradiční účasti přesahující 100 tisíc návštěvníků očekávají pořadatelé zhruba poloviční účast.

Loňský veletrh MWC 2020 v Barceloně byl první z velkých akcí, která musela ustoupit rozšiřující se světové koronavirové pandemii. Pořádající GSMA jej zrušila pouhé dva týdny před startem, kdy už byly všechny přípravy v plném proudu. „Naši partneři z hostujícího města rozumí a respektují toto rozhodnutí a budou pokračovat ve spolupráci na MWC 2021 a dalších ročnících,“ slíbil tehdy Hoffman. Věřme, že letošní ročník se v odsunutém termínu podaří uskutečnit.

Zdroj: Mobile World Live

Váš názor Další článek: Mate X2 dostal i kupu příslušenství. Jeho displej bude konečně pořádně chráněný

Témata článku: Barcelona, Koronavirus, MWC, GSMA, Veletrhy, respirátor, Pandemie, Návštěvníci, Fira Gran Via, Veletrh, Ročník, Mobil World Live, Respirátory na Heureka.cz