Velký milník. Apple Watch používá už 100 milionů lidí a prodeje rozhodně nezpomalí

Apple Watch už pár let kralují trhu chytrých hodinek, jde o nejprodávanější hodinky vůbec (tedy srovnáváme i s klasikou bez chytrých funkcí) a teď přidávají další velký milník. Podle analýzy agentury Above Avalon je používá již více než 100 milionů uživatelů. Statistika vyplývá z čísel za prosinec 2020. 

Vzhledem k tomu, že koncem roku dosáhl iPhone metu 1 miliardy uživatelů, znamená to, že Apple Watch má cca každý 10. uživatel iPhonu a prostor pro další růst je značný. Nejsilnější je pozice v USA, kde má Apple Watch 35 % uživatelů iPhonů.

Apple Watch jsou na trhu od roku 2015, ale boom nastal až s generací 4 a 5 s novým designem, loni adopce ještě zrychlila s uvedením levnějšího modelu Watch SE. Podle Above Avalon se počítá s dalším zrychlováním a do roku 2022 má počet prodaných kusů Apple Watch překonat počty prodaných počítačů. Pomoci mají nové zdravotní funkce a větší nezávislost na iPhonu.

Diskuze (3) Další článek: TCL má brýle místo televize. Sledování filmu je jako na 140palcové obrazovce

Témata článku: Apple, iPhone, Chytré hodinky, Hodinky, Apple Watch, Design, USA, Nositelnosti, Analýza, Milník, watchOS, Uživatelé, Avalon, Watch, Velký milník, Milión lidí, Pro +, Adopce, Apple Watch na Heureka.cz