Velký přehled tarifů pro mladé

Špatná zpráva: škola začíná. Dobrá zpráva: pro školáky a studenty mají operátoři připraveny speciální tarify! Poradíme jak vybrat ten pravý.
Velký přehled tarifů pro mladé
Kapitoly článku

Prázdniny utekly jako voda a pro žáky a studenty nastal čas vrátit se do školních lavic. A jelikož v dnešní době má mobil každé malé dítě, poradíme dnes nejen studentům, ale také jejich rodičům jaký tarif pro svou ratolest vybrat a nějaké ty peníze ušetřit. Vlastně bych to šetření raději formuloval jako minimalizaci nákladů. Mladí lidé si totiž často neuvědomují cenu peněz a jejich plánování nesahá dál než do večera téhož dne, navíc se často přestanou kontrolovat a z několika SMS denně jich pak jsou stovky měsíčně, což při ceně přesahující korunu za kus dělá pěkných pár stovek.

Klepněte pro větší obrázek
Pravdou je, že někomu volání a SMS úplně stačí, preference uživatelů se pomalu ale jistě posouvají

Mlaďáci ale zároveň odsouvají volné minuty a SMS na vedlejší kolej, chtějí mít v mobilu své přátele, chatovat v reálném čase přes IM klienty, prohlížet Facebook a přispívat na Twitter. Neobejdou se také bez internetu v mobilu, navigace a e-mailové schránky, jde tedy o data. Ale to není vše, mladá generace zároveň nechce dostávat do schránky papírové vyúčtování (které může najít jako první zvídavý rodič), nerada ztrácí čas s voláním na infolinku a čekáním na operátora, chce si své služby spravovat sama elektronicky a hlavně chce mít kontrolu.


Klepněte pro větší obrázek

Průzkum Vodafone: Mobilní internet je pro studenty samozřejmostí


V dnešním přehledu se proto zaměříme nejen na ceny, ale také na parametry jednotlivých operátorů, možnosti správy účtu, kontroly výdajů, datovou nabídku a zkrátka všeho, co mladí pro své mobilní fungování vyžadují. Podíváme se rovněž co je třeba udělat pro získání zvýhodněného tarifu a do kolika let ho lze využívat a zda nám operátor nabídne i zvýhodněný mobil (více informací o koupi dotovaných telefonů u jednotlivých operátorů se dozvíte v tomto článku).

Vodafone s kreditem navíc a daty za polovic

Jak už jsem psal v úvodu, textování je mezi mladou generací snad nejoblíbenější forma komunikace, proto nejednoho studenta zamrzelo zrušení balíčku SMS Grátis, který byl pro tzv. „SMSkaře psavé“ se svými stovkami zpráv denně jako dar z nebes. V nabídce operátora nyní nalezneme další výhodné balíčky souhrnně označované jako Vodafone Student. Ten první se jmenuje Extra a ke kterémukoli Nabitému tarifu vám za 150 Kč přidá kredit 300 Kč. Druhý nese název Online, což je balíček Internet v mobilu za 89 Kč namísto běžných 177 Kč měsíčně. Můžete mít aktivní oba zároveň nebo jen jeden z nich. Jak vypadají tarify Nabito se studentským zvýhodněním už ukazuje tabulka níže:

Tarif Nabito 119 Nabito 350 Nabito 700 Nabito 1150 Nabito 2100
kredit s balíčkem Student extra 419 Kč 650 Kč 1 000 Kč 1 450 Kč 2 400 Kč
měsíční paušál 269 Kč 500 Kč 850 Kč 1 300 Kč 2 250 Kč
za minutu 6 Kč 5 Kč 4 Kč 3,40 Kč 3 Kč
Po svém* 4,80 Kč 4 Kč 3,20 Kč 2,72 Kč 2,40 Kč
účtování 60+1 60+1 60+1 60+1 60+1
SMS 1,19 Kč 1,19 Kč 1,19 Kč 1,19 Kč 1,19 Kč
max. minut 70 130 250 426 800
max. SMS 352 546 840 1218 2017
*ceny Po svém (o 20 % nižší) platí po vyčerpání kreditu
data (Student online) 89 Kč 89 Kč 89 Kč 89 Kč 89 Kč
celkem 358 Kč 589 Kč 939 Kč 1 389 Kč 2 339 Kč

Jak na věc?

  • Aktivace a využívání balíčku

Vodafone Student mohou mít všichni zákazníci operátora, kterým je mezi 15 a 26 lety včetně, kteří zároveň čestně prohlásí, že v daném roce studují. Balíček jim zůstane aktivní dalších 12 celých účtovacích období, přičemž po uplynutí této doby je balíček Student deaktivován. Pokud ovšem zákazník splňuje všechny náležitosti pro aktivaci zvýhodnění, může o něj znovu požádat. Nabídku lze aktivovat na čísle *077, v internetové samoobsluze, na prodejnách, nebo prostřednictvím e-shopu.

  • Koupě zvýhodněného telefonu

Studentský balíček nemá na koupi dotovaného telefonu vliv, jeho cena se řídí vybraným Nabitým tarifem a úvazek platí po dobu šesti měsíců. Během této doby je třeba setrvat na zvoleném tarifu, popřípadě je možné ho zvýšit. Noví zákazníci musí při koupi složit jistinu v rozmezí 500 až 3 000 Kč dle výše tarifu.

  • Co je dobré vědět

Vodafone disponuje pokrytím EDGE a datový balíček má FUP 100 MB měsíčně, po jeho překročení se rychlost sníží na 16 kb/s. Pokud by vám sto megabajtů nestačilo, můžete mít Připojení na stálo za 325 Kč měsíčně na půl roku, což je 50% cena datového balíčku platná do 13. září 2009. Jak už je uvedeno v tabulce, hovory jsou účtovány po sekundách po první celé minutě. Kredit z balíčku Extra je čerpán před kreditem z paušálu a nepřevádí se. Kredit v rámci paušálu se sice převádí do dalšího měsíce, ale je v něm čerpán až jako druhý v pořadí po novém paušálním kreditu.

  • Výhody a nevýhody operátora

S Vodafonem můžete svůj účet ovládat sami přes web či kapesní samoobsluhu. Díky službě Chytrý přehled lze navíc kdykoli zjistit průběžnou výši útraty. Pro své číslo si rovněž můžete aktivovat Po svém, což vám zajistí 20% slevu na volání po vyčerpání kreditu a podrobné elektronické vyúčtování zdarma, za hovor s živým operátorem ovšem zaplatíte 30 Kč (s výjimkou hovorů, které musí být na základě platných právních předpisů poskytovány zdarma). A pokud Vodafonu doporučíte své známé, můžete si vy i oni trochu přilepšit a získat slevu na služby v rozmezí 150 – 2 000 Kč a navíc si SMSkovat zdarma jeden rok.

Témata článku: Operátoři, O2, Vodafone, T-Mobile, Pro mladé, Zvýhodněný telefon, Pevná síť, Mladá generace, Chytrý přehled, Velký přehled, Dnešní přehled, Velký, Pře, Cenový přehled, Tarif, Přehled, Vodafone — Heureka.czPřehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Historie herní legendy: Blizzard, 30 let na špici

Historie herní legendy: Blizzard, 30 let na špici

Historie herního giganta, jenž má na svědomí Diablo, World of Warcraft, Overwatch nebo Starcraft, je klasickým garážovým příběhem a splněním amerického snu. Letos oslavil Blizzard třicet let existence a stále udává tempo.

Stanislav Janů
HryHistorie
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost