Velký triumf pro Spotify a spol. Streamování už je největší zdroj příjmů hudebního průmyslu

Velký triumf pro Spotify a spol. Streamování už je největší zdroj příjmů hudebního průmyslu

Online streamovací služby alá Spotify či Apple Music se loni staly největším zdrojem příjmů hudebního průmyslu. Poprvé za sebou nechaly CD nosiče a stahování digitálních nahrávek. Podle zprávy Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI) se celkové příjmy hudebního průmyslu zvýšily o 8,1 % na 17,3 miliardy dolarů (přes 360 miliard korun).

Příjmy hudebního průmyslu se díky streamování začaly zvyšovat po dlouhém období poklesu. V průběhu 15 let do roku 2014 se tržby z prodeje hudby snížily o 40 procent na 14,3 miliardy dolarů.

 

Nejžádanějším hudebníkem se loni stal Ed Sheeran, za ním byla jednička roku 2016 Drake a třetí Taylor Swift

 

Loni měly streamovací firmy 176 milionů předplatitelů a svůj podíl na příjmech sektoru zvýšily na 38 % z 29 % v předcházejícím roce. Prodej fyzických nosičů loni klesl o 5 % a prodej prostřednictvím stahování o 20 %. Důvod k radosti? Částečně. Ve srovnání se zlatou dobou (konkrétně rokem 1999) jsou loňské příjmy celého sektoru na pouhých 68 %.

Zlepšení je patrné v Latinské Americe, kde se tržby hudebního sektoru vloni zvýšily o 17,7 %, a pak v Číně, kde růst činil 35,3 %. V pětici největších trhů z hlediska tržeb se drží USA, Japonsko, Německo, Británie a Francie. Čína byla vloni desátá a Brazílie devátá.

Diskuze (17) Další článek: Google Play Awards 2018: Toto jsou nejlepší nominované hry a aplikace

Témata článku: Čína, USA, Hudba v mobilu, Hospodaření a finance, Internet v mobilu, Google Music, Apple Music, Spotify, Služba, Google Hudba, Fyzický nosič, Streamování, Hudební průmysl, Předcházející rok, Největší zdroj, Velký, Francie, Ed Sheeran, Drake, Japonsko, Streamovací služba, Dolar, Příjem, Tržby, Největší trh


Určitě si přečtěte

Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze