Věrnostní programy od O2: už nejsou co bývaly

Nový program Benefit pro předplacené karty je zde. Stojí za to? A co paušální zákazníci? Kolik bodů mohou skutečně získat?
Věrnostní programy od O2: už nejsou co bývaly
Kapitoly článku

Operátor O2 opět od dnešního dne spouští věrnostní program Benefit pro zákazníky s předplacenou kartou. Jaké jsou jeho podmínky a stojí vůbec za to se do něj registrovat? Rovněž zanalyzujeme jeho protějšek určený paušálním zákazníkům, který v posledních letech prošel řadou změn a úprav. Bodové hodnoty odměn stále stoupají, zatímco body se pořád nějak nehromadí. Na jaké odměny může dosáhnout běžný zákazník? Nehraje s námi O2 tak trochu nefér hru? Odpověď naleznete v tomto článku.

Staronový Benfit pro předplacenkáře

Od dnešního dne je znovu obnoven program Benefit pro zákazníky s předplacenou kartou. Princip programu se v podstatě neliší od své dřívější podoby. Za dobití kreditu získáváte věrnostní body a v závislosti na tom kolik jich máte pak získáte při dalším dobití bonusový kredit. Novinkou je, že je program určen pouze zákazníkům, kteří využívají svou předplacenou kartu déle jak pět kalendářních měsíců. A také fakt, že platnost členství trvá pouhé tři měsíce. Před uplynutím této doby bude operátor zákazníky informovat textovou zprávou, přičemž členství bude možné opět zdarma prodloužit. Prvotní registraci můžete provést na zákaznické lince *11, volba 7 v hlavním menu.

Od přihlášení do programu se po dobu jednoho měsíce načítají na vaší O2 kartě body za každé dobití kreditu. Jedna dobitá koruna se rovná jednomu bodu, když v průběhu měsíce nasbíráte alespoň 300 bodů, automaticky se vám pro celý další měsíc aktivuje bonus k dobití. Samozřejmě platí, že čím více bodů nasbíráte, tím větší bude bonus k dobíjené částce. Pro přehlednost jsem dobité částky a procentuální bonusy shrnul do tabulky:

Body z předchozího měsícebonus na dobití v tomto měsíci
300 - 4995%
500 - 9997%
1 000 - 1 49910%
1 500 - 1 99915%
2 000 - 349925%
3500 a více50%

Stejně jako tomu bylo i dříve, záleží ještě na stáří předplacené karty. Od něj se obvíjí ještě počet bodů získaných za věrnost. Čím déle kartu vyžíváte, tím více bodů navíc získáte. Každý měsíc jsou body sbírány znovu od nuly, stav z předchozího měsíce je vymazán. Opět přidávám tabulku s bonusovými částkami za věrnost:

Stáří O2 kartybody za věrnost
do 1 roku0 bodů
1 - 2 roky10 bodů
2 - 3 roky30 bodů
3 - 4 roky50 bodů
4 - 5 let80 bodů
5 a více let150 bodů

A na konec ještě příklad jak to celé funguje v praxi. V prvním měsíci dobijete částku 500 Kč a stáří vaší O2 karty je od 3 do 4 let. Počet bodů z dobité částky činí rovněž 500, přičteme-li 50 bodů za věrnost získáme celkem 550 bodů. V příštím měsíci tak ke každému dobití získáme navíc bonus 7 %.

Jak vidno, O2 přitvrdil i zákazníkům s předplacenou kartou, pokud jste například využili akce na získání SIM karty zdarma a aktivovali ji minulý týden, do programu se prostě nepřihlásíte. Déle je zřejmé, že věrnostní bonusy do pěti let stáří čísla jsou poměrně úsměvné a na celkovém počtu bodů žádný výrazný podíl mít nebudou. A nakonec je zda ta nepříjemnost týkající se nulování bodů každý měsíc. Pokud si ještě vzpomenete na úplně první program Benefit pro předplacenou kartu (Go Bod), tak tam se body kumulovaly za celý rok a zákazník získal bonus podle aktuálního počtu bodů, takový způsob mi byl mnohem sympatičtější. Nemluvě o výhodnosti pro zákazníka.

Témata článku: Operátoři, O2, Sony Ericsson K550i, Věrnost, Výsledné číslo, Zbývající bod, Program, Výrazný podíl, Získaný bod, Jednoduché pravidlo, Věrnostní program, Věrnostní bonus