Verzo Kinzo: 10 otázek a odpovědí

Tvůrci smartphonu Verzo Kinzo prezentují své dítko formou otázek a odpovědí. Jak chtějí konkurovat? Co je Verzo komunita? Jakou výdrž má Kinzo?
Verzo Kinzo: 10 otázek a odpovědí

Součástí press kitu k nově představenému smartphonu Verzo Kinzo je také dokument „Verzo Kinzo v otázkách a odpovědích“. Tady jej máte (v mírně zkrácené podobě). Nenašli jste odpověď na otázku, která vás zajímá? Zeptejte se v diskuzi. Se zástupci značky Verzo připravujeme redakční rozhovor, zeptáme se za vás.

Filip Kůžel, MobilMania.cz


1) Kdo za tím vším vlastně stojí?

Na vrcholu pyramidy stojí americká společnost Verzo TECHNOLOGY LLC. Ta je matkou české firmy Verzo Technology s.r.o se sídlem v Praze. Pokud tedy označíme značku Verzo za americko-český projekt, bude to to nejpřesnější pojmenování situace. Firma Verzo Technology s.r.o. dozorovala směřování designu či vývoj Verzo GUI, řídí některé výrobní procesy a formuje distribuční strategii. Na projektu Verzo se setkali špičkoví designéři, developeři, grafici a manažeři, kteří v něm zúročili dlouholeté zkušenosti ve svých oborech a zároveň do něj vnesli dynamiku, odvážnost a mladistvost.

Pouze design telefonu vznikal mimo společnost Verzo a postaralo se o něj designérské studio Novague. Cílem společnosti Verzo TECHNOLOGY LLC. je vstoupit na trh chytrých telefonů, postupně rozvíjet a rozšiřovat produktovou řadu a následně se zařadit mezi veřejně obchodovatelné společnosti neboli vstoupit na americkou burzu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

2) Jaké má Verzo Kinzo parametry?

Na tuto otázku existuje velice stručná odpověď: Optimální. Kinzo není chytrý telefon, který se bude povyšovat nad ostatní počtem jader procesoru, hnát donekonečna rozlišení fotoaparátu, chlubit se nejjasnějším displejem na světě s nejlepším rozlišením ani ničím podobným. Hardware jsme namíchali tak, aby své majitele Kinzo nijak neomezovalo ani neslibovalo něco, co nemůže splnit. Chtěli jsme se vyhnout situaci, kdy vám schází větší výkon, limituje malé rozlišení displeje nebo fotoaparátu či schází nějaká zásadní funkce. Zároveň jsme nechtěli vyrobit překombinovaný telefon, jemuž nebude nikdo rozumět, baterie vydrží sotva půl dne, bude sice plný jader i kamer, ale třeba nabídka příslušenství skončí nabíječkou a hadříkem na displej za 10 centů.

technické parametry Kinza najdete zde

3) Kdo jsou konkurenti Verzo Kinzo?

Tak za prvé, nemáme v úmyslu bojovat s iPhonem. Jednak má Apple s aktuálním iPhonem docela slušný náskok ve vývoji a hlavně zdrojích, za další se snaží působit zejména na lidi, kteří kladou na první místo styl, a nakonec – není to Android zařízení. Dle našeho názoru bychom měli porovnávat srovnatelné, a proto se Verzo Kinzo vidí spíše ve společnosti těchto chytrých telefonů: Sony Ericsson Xperia ARC, HTC DESIRE HD, Motorola Milestone, LG Optimus 2X, Nexus One, HTC Desire S a podobných. Ve srovnání s nimi dokáže Kinzo nabídnout srovnatelné parametry za podobnou cenu, nicméně s extrémně bohatou nabídkou příslušenství bez dalších příplatků.

Naším cílem není v tuto chvíli vstupovat do boje o největší počet jader procesoru, nejjasnější displej nebo nejdokonalejší fotoaparát. Chápeme, že uživatelé chtějí technologicky vyspělý telefon, ale odmítáme se smířit s tím, že kvalitu chytrého telefonu určuje pouze množství pixelů nebo počet jader procesoru. Jinými slovy jedno-jádrový procesor o frekvenci 1Ghz dokáže často udělat větší službu než jeho x-jádrový kolega. Naše cesta vede postupným vylepšováním parametrů a zejména rozvojem komunity a doplňkových služeb.

4) Co všechno zahrnuje cena Verzo Kinzo?

Chtěli jsme z rozbalování nového chytrého telefonu udělat zážitek. Globální značky mají přísné finanční ředitele, což postupem času výrazně ovlivnilo podobu balení nejen chytrých telefonů, ale elektroniky obecně. Verzo nechce servírovat svým uživatelům telefon v krabičce z nejlevnějšího kartonu a hlavně prakticky bez obsahu. V naší luxusní krabici najdete kromě telefonu samotného spoustu dalšího originální příslušenství.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

K telefonu automaticky přidáváme luxusní kožený obal vyrobený v EU (alespoň jeden prvek z EU nebo US chceme přidávat k našim zařízením vždy), dále nejmenší mini USB nabíječku na světe, luxusní nabíječku z leštěné oceli do auta, kvalitní sluchátka a paměťovou kartu Micro SD o kapacitě 8 GB. K novému Kinzu dostanou majitelé zdarma navíc navigaci od společnosti Sygic a mapy celé EU nebo USA zdarma (dle bydliště zákazníka). A to pořád není vše. Ke každému novému Kinzu přidáme mimo balení i stylový držák do auta.

5) Kolik bude Verzo Kinzo stát?

Verzo Kinzo přichází na trhy Evropské unie s cenou 420 EUR, cena v České republice činí 10 489 Kč. Cena zahrnuje samotný model Kinzo a bohaté příslušenství vyjmenované v předchozí odpovědi.

6) Jak bude probíhat prodej a odesílání?

V České republice a na Slovensku se Verzo Kinzo bude zahájen předprodej Verzo Kinzo dne 11. 11. 2011, a to v síti exkluzivního prodejního partnera – největšího obchodu s počítači a elektronikou – Alza.cz. V rámci dohody s Alza.cz si bude možné Kinzo rovněž prohlédnout a fyzicky vyzkoušet na centrále obchodu v Praze 7, Holešovicích, a to od 22. 11. 2011. Zákazníci z České republiky a Slovenska budou na Alza.cz či Alza.sk přesměrování rovněž z oficiálního elektronického obchodu Verzo na stránkách www.verzo.com.

7) Jak budou probíhat případné reklamace?

Pokud nastanou s Kinzem nějaké komplikace, což se přes veškerou naši snahu a úzkostlivé hlídání kvality může stát, budeme věc rychle a rázně řešit. Vše začne online spojením klienta s naším technikem, který se pokusí detekovat na dálku závadu. Pokud tuto nebude možné odstranit, technik zajistí vyzvednutí telefonu přímo u klienta, jeho dopravu do servisního místa a následně dopravu opraveného přístroje zpět k zákazníkovi. Zákazník nemusí na nic čekat, spoléhat na prodejce, ani složitě vyhledávat servisní místa. Verzo chce být ve spojení se svými zákazníky přímo, a proto volí toto průhledné řešení.

Klepněte pro větší obrázek

8) Co vlastně znamená Verzo komunita?

Ve Verzo komunitě se setkají všichni majitelé zařízení VERZO, kteří se rozhodnou aktivně podílet na dalším osudu značky. Verzo komunita startuje aplikací TellME. Ta se aktivuje registrací uživatele a smartphonu Kinzo na oficiálních stránka značky www.verzo.com a následně nabídne ke stažení i na samotný telefon. Tato aplikace má funkci základního komunikačního prostředku mezi uživateli a značkou VERZO. Uživatelé mají možnost prostřednictvím aplikace navrhovat zlepšení, nové aplikace a widgety, přičemž komunita svými hlasy rozhodne, který z nápadů se dočká realizace. Vítězný widget, aplikace nebo návrh na zlepšení s největším počtem hlasů bude následně všem uživatelům nabídnut ke stažení v nejbližší dostupné aktualizaci. Značka Verzo bude o svou komunitu pečovat a samozřejmě tuto i nadále rozvíjet pomocí dalších vylepšení a aplikací, jež budou průběžně přicházet.

9) Co si lze představit pod pojmem Verzo GUI?

Verzo GUI odráží náš způsob nahlížení na svět chytrých telefonů a hlavně naši představu o ideální podobě operačního systému Google Android. Verzo GUI startuje v modelu Kinzo ve své základní podobě s upravenou základní obrazovkou včetně stavových ikon a s vlastním widgetem počasí, dále potom upravenými kontakty, pozadím a některými dalšími prvky. Rozvoj Verzo GUI bude pokračovat i nadále, ovšem v souladu se samotným přáním uživatelů. Mohli jsme přepracovat celý systém s tím, že si uživatel nakonec nějak zvykne. Místo toho jsme raději naznačili směr a na další vývoj se zeptáme našich uživatelů. Co se jim líbí a nelíbí, co by opravdu chtěli a co se jim naopak zdá úplně zbytečné? To je Verzo GUI.

10) Jakou má Kinzo výdrž?

Velmi podobnou a dokonce lepší než srovnatelné konkurenční telefony. Kinzo pohání baterie s kapacitou 1530 mAh, která dokáže Kinzo udržet v chodu při běžném používání více než den. Intenzivní práce s telefonem, hodně hovorů, e-mailů a prohlížení webu znamená nutnost pravidelného dobíjení každý den. Od rána do večera však Kinzo vydrží.

Diskuze (76) Další článek: Telefónica získala nové zákazníky, tržby přesto klesaly

Témata článku: Verzo, Android, Smartphony, Google Nexus One, HTC Desire, HTC Desire HD, HTC Desire S, LG Optimus, LG Optimus 2X, Motorola Milestone, Sony Ericsson Xperia arc, Verzo Kinzo, Mini USB, Slušný náskok, Český projekt, Oficiální stránka, Jádrový procesor, České firmy, Zásadní funkce, Největší obchod, Stručná odpověď


Určitě si přečtěte