Větší technologický úlet už do konce měsíce neuvidíte. Objektiv, který se napouští kapalinou

Lomografie, to jsou fotky, které odsouvají obrazovou kvalitu na vedlejší kolej. Prioritou je půvab, originalita, nezvyklé barvy a efekty, kterých se dosahuje nejrůznějšími způsoby – kuriózním fotoaparátem, zajímavým objektivem, nebo třeba tím, že exponujete na prošlý film.

Přitom už dávno neplatí, že lomografie rovná se kinofilm. Ve hře jsou jak instantní, tak digitální foťáky a mobily s aplikacemi, které se předhání s nejrůznějšími efekty.

Fantazii se meze nekladou – tohle heslo však platí nejen pro fotografy lomografy, ale i výrobce všech těch roztodivných fotoaparátů. Jen se podívejte do galerie tohoto článku...

Aktuálním hitem je objektiv Sutton's Liquid Filled Lens 80mm, do kterého vedou dvě hadičky. To abyste dovnitř mohli napustit něco tekutého. Nabízí se různá speciální barviva, ale experimentovat můžete třeba s limonádou plnou bublinek.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Výsledek může vypadat třeba takhle (www.analogue.cz)

Objektiv lze koupit s fotoaparátem HydroChrome Sutton's Panoramic Belair Camera, případně s LomoMod No.1 (skládačka, kterou si u dílů poskládáte sami) a patrně i některými dalšími.

Diskuze (6) Další článek: Týden Živě: Amerika žaluje Google. Donutí ho rozdělit? Máme nové Windows 10

Témata článku: Aplikace, Fotoaparát, Kuriozita, Objektiv, Úlet, Limonáda, Digitální foťák, Lom, Kapalina


Určitě si přečtěte