Vezměte si svou pevnou linku do kapsy!

Nová služba Českého Telecomu s názvem Telekonto přináší něco, co jsme si do této chvíle uměli ve spojitosti s pevnou telekomunikační sítí jen těžko představit – „pevnou linku do kapsy“. Jak tato nová služba funguje, co nabízí a kolik stojí?
Vezměte si svou pevnou linku do kapsy!

Jak Telekonto funguje

Klepněte pro větší obrázek

Telekonto je v podstatě něčím podobným jako je Karta X či obyčejná telefonní karta. Rozdíl je ale v tom, že s kartou od služby Telekonto můžete telefonovat z kterékoliv pevné telefonní linky v zemi připojené do sítě Českého Telecomu, tedy z telefonních budek či z domácích a firemních telefonních linek. Důležité je, že hovor bude účtován dle tarifu, který máte na telefonní lince, ke které jste si kartu Telekonto objednali.

Princip služby spočívá v tom, že zatelefonujete na bezplatnou telefonní linku 822 11 22 33, zvolíte číslo své karty a stisknete křížek (klávesu #). Automatický konverzační systém se vás pak dotáže na vaše čtyř až šestimístný kód PIN a po stisknutí křížku již stačí zadat jen vámi požadované telefonní číslo a znovu stisknout křížek.

Výborné je také to, že kartu Telekonto můžete použít i pro připojení k Internetu - opět za cenu vašeho domácího tarifu. V takovém případě pouze musíte zadat všechny parametry (číslo karty, PIN, číslo ISP) již do formuláře pro připojení.

Klepněte pro větší obrázek

Kolik stojí

Abyste mohli získat kartu Telekonto, musíte mít pevnou linku od Českého Telecomu a nesmíte s ní využívat tarifní program Home Mini nebo Home Zero. Pokud tuto nutnou podmínku splňujete, pak vám již nic nebrání v tom si kartu Telekonto pořídit.

S tarifem Home Standard zaplatíte 230 Kč včetně DPH a s jakýmkoliv jiným tarifem, včetně tarifů euroISDN, vás Telekonto vyjde jen na 16 Kč s DPH. Výše uvedené částky jsou však pouze aktivační poplatek. Za celou službu se ale žádné další měsíční ani jiné poplatky platit nemusí.

Jak získat kartu Telekonto

Pokud si myslíte, že by vám karta Telekonto od Českého Telecomu mohla přijít vhod, pak stačí jen když vytočíte informační linku Českého Telecomu 800 123 456, přímo zajdete do některé z prodejen Telepoint či Telepoint partner a nebo si ji objednáte přímo přes Internet v tomto formuláři. Samotná karta vám pak přijde spolu s PINem doporučeným dopisem a příslušná částka za ni vám bude připočtena do vašeho měsíčního vyúčtování.

Při objednávce karty Telekonto je ale důležitá také jedna věc – musíte si zvolit měsíční limit. Ten omezí množství minut, které měsíčně budete moci pomocí karty Telekonto provolat. Na výběr máte z hodnot: 100, 300, 500 nebo 5000 minut. Dodatečná změna limitu vás bude stát 100 Kč. Ke každému telefonnímu číslu si můžete objednat nejvýše 500 karet Telekonto.

Co ještě Telekonto umí

Kromě výše zmíněných schopností nabízí karta Telekonto navíc také možnost zkrácené volby pro devět telefonních čísel, či možnost volání z karty zcela zablokovat (nepůjde z ní tedy volat ani se správným kódem PIN). Další podrobnější informace se můžete dozvědět na informační lince Českého Telecomu 800 123 456 nebo na lince 800 190 161, která je určena speciálně pro tuto službu.

Další informace najdete na internetu:

Diskuze (45) Další článek: Budeme si kupovat nové mobily kvůli hrám?

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Šestimístný kód, Doporučený dopis, Link, Telefonní kartaIntel vrací úder. Procesory Intel Alder Lake překonávají AMD, ale konkurent to nevzdává

Intel vrací úder. Procesory Intel Alder Lake překonávají AMD, ale konkurent to nevzdává

Nová generace procesorů Intel Alder Lake dorazila na trh. Dvanáctá generace Intel Core je v mnohém revoluční a konečně přináší výkon, se kterým dokáže AMD Ryzeny překonat.

Jan Pánek
Přehled telefonů, které dostanou Android 12. Dočkají se topmodely i levnější smartphony

Přehled telefonů, které dostanou Android 12. Dočkají se topmodely i levnější smartphony

** Pixely už jej mají, nyní se čeká na další mobilní výrobce ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V níže uvedeném seznamu se dozvíte, kde aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Samsung Galaxy M52 5G je zdařilý telefon střední třídy. Jen cenovka se tak úplně nepovedla

Samsung Galaxy M52 5G je zdařilý telefon střední třídy. Jen cenovka se tak úplně nepovedla

** Do redakce nám dorazilo letošní nejvýkonnější „emko“ od Samsungu ** Má zajímavý čipset, tři fotoaparáty a velkokapacitní baterii ** Pokud však telefon srovnáme s levnějším Galaxy A52s 5G, najednou už nevypadá až tak zajímavě...

Martin Chroust
GalaxyPreviewVideo
Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Týden Živě: Vyrazili jsme na A.I. pláž a nakupovali cetky na AliExpressu podle nových pravidel

Týden Živě: Vyrazili jsme na A.I. pláž a nakupovali cetky na AliExpressu podle nových pravidel

** Proč jezdit k moři, když vám moře vygeneruje A.I. ** Aliexpress už počítá DPH, ale pozor na eCEP ** Kamiony s autopilotem a další události týdne

Filip KůželJakub Čížek
Týden ŽivěVideo
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Tip: Jak stáhnout ISO Windows 11 a nainstalovat jej na „libovolný“ počítač?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft