Viber mění design a zvyšuje rychlost. Ve verzi 10 nabídne i nové bezpečnostní funkce

Oblíbená komunikační aplikace Viber dostává novou verzi, v níž nabídne modernější a elegantnější grafiku, vyšší výkon a také několik nových funkcí, které mají zlepšit bezpečnost a ochranu soukromí.

Nový design přináší zejména zjednodušenou navigaci a snazší přístup k soukromým i skupinovým konverzacím. Funkce komunit a chatbotu jsou nově dostupné hned z hlavního seznamu. Vylepšena byla i obrazovka pro hovory, kde nově najdete poslední volání i přístup ke kontaktům.

Skupinové hovory i pro video

Mezi úplné novinky verze Viber 10 patří skrytá telefonní čísla v chatech v rámci Viber Communities, která umožní posílat zprávy, aniž by druhá strana viděla telefonní číslo. Tato interakce je možná kliknutím na profil uživatele nebo ze seznamu členů v informacích o komunitě.

Skupinové hovory umožní telefonovat až pěti osobám najednou. Možné je jak přidat nové osoby k existujícímu skupinovému hovoru nebo začít nový hovor přímo ze skupinového chatu. Tato funkce bude nejdříve fungovat pro hlasové hovory a později i pro video hovory.

Nová verze Viber 10 má přednastaveno šifrování na obou koncích komunikace a týká se všech konverzací i hovorů. Viber 10 bude do marketů uveden postupně v následujících dnech, ke stažení bude zdarma v Apple AppStore a Google Play.

Diskuze (24) Další článek: Google smazal z marketu Play tři desítky závadných aplikací. Kradly fotky z mobilu

Témata článku: , , , Apple AppStore, Děs, Telefonní číslo, Funkce, Nová verze, Hovor, Bezpečnostní funkce, Konverzace, F +, DESI, Verze