Viber zavádí mizející zprávy. Umožní větší kontrolu nad posíláním citlivých informací

Viber zavádí mizející zprávy. Umožní větší kontrolu nad posíláním citlivých informací

Viber přináší novou funkci svého messengeru „Disappearing Messages“ také českým zákazníkům v rámci osobních zpráv. Dříve ji bylo možné využívat pouze u tajných chatů. Pokud chcete poslat tzv. mizející zprávu, nastavíte časový interval, po který se bude druhé straně zobrazovat. Po uplynutí doby taková zpráva z konverzaci zmizí.

Klepněte pro větší obrázek

Mizející zprávu s odpočtem času lze zvolit kliknutím na ikonu hodin ve spodní části obrazovky. Dá se použít při poslání textu, fotografie, videa nebo jakéhokoliv jiného souboru a vybrat si sekundy, minuty, hodiny nebo dny, kdy má poslaná zpráva zmizet z historie. Automatické odpočítávání času do vymazání začíná v momentě, kdy si adresát zprávu přečetl. Pokud si druhá strana pořídí screenshot takové zprávy, budete o tom informováni oznámením.

Viber se profiluje jako messenger, jemuž záleží na ochraně soukromí jeho uživatelů. S funkcí smazání zpráv ve všech konverzacích přišel už v roce 2015. O rok později zavedl šifrování pro obě komunikující strany a v roce 2017 představil tajné konverzace. Nyní část jejich funkcí v podobě mizejících zpráv přidává také do běžných chatů.

Diskuze (28) Další článek: Na semaforu zelená nebo červená? Mapy Google pro Android zobrazí světelné křižovatky

Témata článku: Mobilní aplikace, Viber, Historie, Messenger, Konverzace, Funkce, Citlivá informace, Posílání


Určitě si přečtěte