Victorytel: „Budeme první virtuální operátor v ČR“

Býval šedým virtuálem v síti O2, dnes na Telefónicu podává žalobu a tvrdí: „Její praktiky jsou více než mafiánské.“ Těšit se prý můžeme na flatový tarif do tisícovky.
Victorytel: „Budeme první virtuální operátor v ČR“

Úžasné ceny, nejistá budoucnost. O kom je řeč? Dříve šedý virtuál Victorytel opět zprovoznil svůj web. Tomu předcházel dlouhý odpočet, který stejnojmenná společnost těsně před vypršením prodloužila. Informací je na webu poskrovnu, mezi novinkami najdeme tři aktuality.

Ta nejdůležitější sdělení zní: „Budeme prvním virtuálním operátorem v České republice.“ Victorytel říká, že jedná s některým tuzemským operátorem a jednání jsou prý už u konce. Komerční provoz chce operátor rozjet do konce května.

Klepněte pro větší obrázek
Victorytel říká, že bude prvním tuzemským virtuálem. Držíme pěsti.

Za druhé, Victorytel slibuje dostupnost následujících služeb: xDSL, GSM, UMTS a VoIP. V tomto ohledu tedy můžeme vyloučit U:fona, ten disponuje jen sítí CDMA a služby na bázi GSM/UMTS prostě poskytovat nemůže. Logicky tedy zbývají jen tři mobilní operátoři.

A konečně, Victorytel podává žalobu na českou Telefónicu. V aktualitách ze dne 1. března 2012 píše: „Podáváme žalobu na společnost Telefonica Czech Republic, a.s. za poškození naší společnosti. Praktiky společnosti Telefonica Czech Republic, a.s. jsou více než mafiánské a jsme připraveni veřejně informovat o stavu řízení.“

O2 a Vodafone: „U nás Victorytel virtuálem nebude“

Ještě v únoru, kdy běžel odpočet, jsme se zeptali v O2, Vodafonu i T-Mobilu, jestli s Victorytelem připravují spolupráci. Všechny tři odpovědi byly zamítavé. Abychom měli informace aktuální, rozeslali jsme dotazy ještě jednou.

Za Telefónicu odpovídal tiskovký mluvší Hany Farghali: „Společnost Victorytel není a v dohledné době ani nebude virtuálním operátorem v síti O2. Stále platí, že společnost nemá a nikdy neměla oprávnění poskytovat služby elektronických komunikací v síti O2. Naše společnost doposud žádnou (žalobu) ze strany Victorytel neeviduje.“

Miroslav Čepický, tiskový mluvčí Vodafone, jen krátce zopakoval, že žádnou spolupráci se společností Victorytel Czech Republic, s.r.o. nedomlouvají.

T-Mobile na náš dotaz nezareagoval. Znamená to, že jsou právě oni partnerem a Victorytel bude své služby poskytovat v jeho síti? Nechme to zatím otevřené...


Aktualizováno ve 14:10
Mezi T-Mobilem a redakcí MobilManie nastal informační šum, takže vyjádření operátora doplňujeme dodatečně, asi hodinu po vydání článku. Za T-Mobile mluvil Jiří Janeček z tiskového oddělení a i tentokrát je vyjádření prosté a rázné: „Se společností Victorytel jsme nejednali a ani nejednáme.“ Záhada s Victorytelem tedy začíná být ještě zajímavější...


Victorytel: „Nabídneme neomezený tarif do tisícovky“

Několik otázek nám zodpověděl i Petr Komínek, generální ředitel Victorytel. Ptali jsme se:

  1. S kým máte domluveno partnerství na projektu MVNO?
  2. V jakém časovém horizontu spustí Vicrotytel komerčně své služby pro širokou veřejnost?
  3. Kdy odhalíte tarify a ceny? Můžete nám něco o chystaných tarifech prozradit?

Odpovědi dorazily záhy:

  1. Nezlobte se, ale operátora se kterým řešíme smlouvu vám zatím nemohu sdělit. Tuto informaci vám sdělím hned jak budou všechny jednání ukončeny.
  2. Naše služby začneme poskytovat hned, jak bude definitivně dořešena smlouva. Očekáváme nejpozději do 31. května 2012.
  3. Hlavní tarif bude složen z neomezeného volání neomezených SMS a internetem v mobilu s 1200 MB FUP s cenou do 999 Kč včetně DPH.
Diskuze (47) Další článek: Francouz byl ve Street View zachycen, jak močí. Zažaloval Google

Témata článku: O2, Operátoři, Nákup a ceny, Victor, Komín, Stejnojmenná společnost, Operátor, Vir, Jiří Janeček, Nejistá budoucnost, Virtuální operátor, Virtuální operát


Určitě si přečtěte