Victorytel: úžasné ceny, nejistá budoucnost

Má velmi výhodnou nabídku a zisky chce posílat na charitu. O2, jejíž služby přeprodává, se ale zlobí a na Victorytel posílá právníky.
Victorytel: úžasné ceny, nejistá budoucnost

Virtuálním operátorům u nás pšenka nekvete. Ve světě jsou zcela běžní, na českém trhu ale působí jen hrstka tzv. šedých virtuálů, jež se chovají jako velcí firemní zákazníci a přeprodávají služby jednotlivcům. Tradiční operátoři je nemají rádi a posílají na ně právníky. Zákazníci totiž v důsledku platí nižší cenu a operátoři tak přijdou o onen rozdíl, který by jinak snadno shrábli. Jedním z nových šedých virtuálů u nás je projekt Victorytel.

Klepněte pro větší obrázek
Má skvělé ceny, ale právníci O2 budou usilovat o to, aby jeho život byl takříkajíc jepičí

Službu provozuje společnost Victorytel Czech Republic s.r.o., která byla zapsána do obchodního rejstříku 10. srpna 2011. Victorytel tvrdí, že komplexně zajišťuje služby v oblasti telekomunikačních služeb, a to mobilní služby, internet a pevnou linku. Své služby Victorytel provozuje na síti O2 dle svých webových stránek chystá příští rok expanzi na Slovensko.

Šetříme peníze všem, zisky posíláme na charitu

Od konkurence se chce Victorytel odlišit především výhodnými cenami, jasnou nabídkou a také tím, že se věnuje charitě. Alespoň tedy dle slov šéfa a majitele společnosti Petra Komínka v rozhovoru pro rádio SeeJay:

Produkt Victorytel především pomáhá nám k tomu, abychom ušetřili, chceme tím pomoci dalším firmám, aby ušetřily, dalším jednotlivcům a dalším kolegům a přáletům, všem aby ušetřili a volali za nejvýhodnější ceny. Není to něco, co by mělo živit naši společnost, naši společnost živí slaboproudé systémy, kamerové systémy a vše, co do této oblasti patří. Veškerý zisk je věnován na charitu.“

Pokud zabrousíte na web Victorytel, určitě vás zaujme nabídka tarifů, která je v porovnání se standardní nabídkou tuzemských operátorů velmi výhodná. Tak například zcela neomezený „flatový“ tarif Victory Unlimited je nyní v akci za 1 599 Kč včetně daně. U O2 vyjde (také v akci) na jednou tolik, konkrétně na 3 120 Kč při nákupu online (běžně 3 900 Kč).

Klepněte pro větší obrázek
Kompletní ceník si můžete otevřít na webu Victorytel • pro zvětšení klikněte zde

Anebo jiný akční tarif vycházející velmi výhodně - Victory 333 nabízející 333 minut do všech sítí, 200 textovek a Internet v mobilu s FUP 150 MB za 333 Kč. V porovnání s nabídnou O2 i jeho konkurentů opět velmi výhodné. Kompletní nabídku tarifů najdete na webu Victorytel.

Web operátora je ale očividně ve výstavbě, co se týče podmínek poskytování tarifů, tak není příliš snadné je objevit. Úvazek je na šest měsíců, společnost také vybírá tisícikorunovou jistinu, která je vratná po půl roce. V případě vypovězení smlouvy na dobu určitou vám bude naúčtována smluvní pokuta 1 200 Kč a 360 Kč za každý měsíc, který zbývá do vypršení úvazku.

Klepněte pro větší obrázek
Podmínky Victorytel • pro zvětšení klikněte zde

Jelikož Victorytel uvádí, že své služby poskytuje prostřednictvím sítě O2 a my dobře víme, že tradiční operátoři jdou těm tzv. šedým virtuálům po krku, zeptali jsme se také O2, zda s Victorytel nějak spolupracují. Za operátora odpovídal tiskový mluvčí Martin Žabka:

Společnost Victorytel Czech Republic s.r.o. nemá žádném případě povolení přeprodávat naše služby ani nás uvádět jako referenci, pro prodej telekomunikačních služeb. Aktivity společnosti Victorytel Czech Republic s.r.o. prověřují naši právníci, vše nasvědčuje porušení smluvního vztahu.“

TMT a Hermod spory vyhrály, ale jen napůl

Je proto otázkou, jak bude Victorytel fungovat do budoucna. Z minulosti můžeme jmenovat třeba společnosti TMT a Hermod, jejichž pře s O2 se dostala až k ČTÚ. Tuzemský regulátor uznal oběma společnostem jejich právo na požadování plnění podmínek ze strany O2. Právníci kyslíkového operátora však verdikt považují i za své vítězství, jelikož zároveň říká, že společnost TMT Czech, ani společnost Hermod, nemají statut poskytovatelů komunikačních služeb, za což se obě firmy vydávaly.

A co na Victorytel říkáte vy? Líbí se vám jejich nabídka a byli byste ochotni přejít na některý z jejich tarifů i za vědomí, že společnost přeprodává služby O2 a balancuje na hraně zákona?

Diskuze (72) Další článek: Android má nové videohovory a peněženku

Témata článku: Operátoři, O2, Kauzy, Virtuální operátoři, Hospodaření a finance, Victor, Obchodní rejstřík, Komín, Smluvní pokuta, Nejistá budoucnost, TMT, Nákup online, Vypovězení smlouvy, Budoucnost, Vypovězení


Určitě si přečtěte