Vídeň má první flagship store Huawei ve střední Evropě. Najdete zde všechno od telefonů až po chytrou domácnost

Huawei v uplynulých dnech slavnostně otevřelo nový flagship store v samotném centru Vídně. Jde o jeden z prvních vlajkových obchodů Huawei v rámci Evropy a první flagship store v regionu střední a východní Evropy (CEE), kam patří i Česko. Celkem na třech prodejních podlažích najdou zákazníci veškeré produkty čínské značky a v experience zóně si je mohou rovnou vyzkoušet.

Obchod je situován přímo na vídeňské nejrušnější obchodní třídě Kärntner Straße a v pěti podlažích (z toho jedno je pod úrovní ulice) zabírá plochu šest set metrů čtverečních. Tři patra jsou věnována zákazníkům, další dvě slouží jako zázemí pro technologie i zaměstnance. Kromě samotné prodejny je součástí flagship storu také poradenská část, experience zóna, vzdělávací koutek, servis a místo pro prezentace. Obchod je otevřen každý den kromě neděle.

Zážitková zóna jako obývák

V obchodě naleznou zákazníci prakticky kompletní portfolio produktů Huawei, které jsou určeny pro evropský trh. Vedle smartphonů a tabletů tak nechybí ani notebooky, chytré hodinky a náramky, bezdrátová sluchátka a reproduktory, monitory, modemy a mnoho druhů nejrůznějšího příslušenství od obyčejných pouzder pro telefony, až po selfie tyčku nebo powerbanky a bezdrátové dobíjecí podložky.

Flagship store ale není jen klasická prodejna. V podzemním podlaží najdeme plně vybavenou zážitkovou zónu, která připomíná byt 1+kk vybavený nábytkem i elektronikou. V kuchyňském koutě jsou instalovány funkční chytré spotřebiče, obývák se sedačkou zase demonstruje možnosti propojené domácnosti s nejrůznější audio/video technikou, sportovním náčiním a hračkami.

Mozkem ekosystému se do budoucna stane systém HarmonyOS, jehož logo už visí na stěně, zatím je ale vše propojeno skrz tablet s prostředím EMUI 11 a aplikaci AI Life, kterou znají zejména majitelé bezdrátových sluchátek Huawei. Pomocí ní lze například na tabletu odtáhnout interiérové rolety, aktivovat běžecký pás a nebo propojit obrazovku tabletu s chytrou televizí. O něco propracovanější verzi chytré domácnosti na úrovni systému jsme mohli nedávno vidět v Harmony OS Experience Lab ve Varšavě.

Servisní místo s občerstvením

V druhém nadzemním podlaží přístupném po schodišti nebo výtahem se nachází servisní zóna Huawei, kde mohou zákazníci řešit problémy týkající se konkrétních zařízení. Společnost zde nabízí i různé servisní akce, například slevy na opravy, včetně bezplatných ochranných krytů obrazovky a výměn ušních koncovek pro špuntová bezdrátová sluchátka. Pokud jsou náhradní díly na skladě, jsou opravy provedeny ještě ten samý den.

Loni otevřelo Huawei v Šanghaji jeden ze svých největších flagship storů:

Zákazníci mohou během oprav počkat v loungi, kde si mohou nabídnout vodu nebo kávu. Pokud oprava trvá déle, mohou si zaůjčit náhradní zařízení. Interiér vídeňské prodejny je inspirován přírodou a životním prostředím. Lustr připomínající vodopád vizuálně propojuje dvě patra a je doplněn uceleným konceptem rostlin. V novém Huawei flagship storu ve Vídni je k dispozici tým 20 lidí hovořící deseti různými světovými jazyky.

Maloobchodní prodejny Huawei:

Na konci roku 2020 evidovala společnost Huawei celkem 60 tisíc maloobchodních prodejen, od pop-up stánků, běžných prodejen, přes Experience Stores, až po Flagship Stores. Jediná značková prodejna se servisem v Česku je v pražském obchodním centru Westfield Chodov. Od roku 2019 otevírá Huawei vlajkové obchody – první vznikl v čínském Šen-čenu. V západní Evropě najdeme flagship store Huawei například v Londýně, Paříži, Berlíně nebo Barceloně. Vídeňský flagship store je první v regionu střední a východní Evropy.

Huawei Flagship Store Vídeň:

  • adresa: Kärntner Straße 27, 1010 Vídeň
  • otevírací doba: Pondělí – Pátek: 10:00 – 20:00, Sobota: 10:00 – 18:00
Diskuze (5) Další článek: Vědci radí, abychom odinstalovali Facebook z telefonu. Aplikace sleduje náš pohyb pomocí akcelerometru

Témata článku: Huawei, Barcelona, Prodejny, Zákaznický servis, Showroom, CEE, Obchod, Podlaží, Šen-čen, Šanghaj, Česká republika, Vídeň, F +, Zóna, Zákazníci, Domácnost, Prodejna, Varšava, Westfield Chodov, Londýn, Evropa, Oprava, Berlín, Paříž