Virtuální klávesnice Swype, která proslula tahovými gesty, končí. Autoři se soustředí na jiné projekty

Virtuální klávesnice Swype, která proslula tahovými gesty, končí. Autoři se soustředí na jiné projekty

Další známé jméno postupně mizí do mobilní historie. Virtuální klávesnice Swype podporující tahová gesta, která na sebe výrazněji upozornila už v roce 2009 díky předinstalaci do komunikátoru Samsung Omnia II, bude končit. Její majitel, vývojářská společnost Nuance, to uživatelům sdělil na stránkách podpory. Firma se chce soustředit na jiné projekty z oblasti chytrých aut a umělé inteligence.

Pro uživatele Androidu to znamená, že na jejich zařízení zůstane aplikace ve stávající verzi a nebude dále aktualizována. Pro uživatele iOS není Swype v AppStoru nabízen vůbec. V minulosti na svých zařízeních používaly předinstalovanou klávesnici Swype vedle Samsungu například Nokia, Motorola nebo HTC. V současnosti patří mezi nejpoužívanější klávesnice GBoard od Googlu a SwiftKey od Microsoftu.

Swype pro iOS byl představen před necelými čtyřmi lety:

Diskuze (12) Další článek: Rozlučte se s Android Pay, přivítejte Google Pay. Změn se bát nemusíte

Témata článku: Android, iOS, Mobilní aplikace, Umělá inteligence, Chytré auto, Klávesnice, SwiftKey, Gesto, Vývojářská společnost, Virtuální klávesnice, AppStore, Kter, Tah, Projekt, Nuance, Tahové gesto, Swype, Mobilní historie, Necelý rok, Uživatelé, Známé jméno


Určitě si přečtěte