Vítězství uniklo o vlásek. Apple iPhone 15 Pro Max je druhý nejlepší fotomobil na světě

Novinka od Applu má meziročně vylepšený fotoaparát a i když to „na papíře“ nemusí vypadat na zásadně velký skok, v praxi jsou lepší fotografické schopnosti modelu Apple iPhone 15 Pro Max znatelné, což potvrzují i výsledky v naší recenzi. Také známý fototest Dxomark dospěl ke stejnému zjištění – tedy že nový iPhone je jeden z nejlepších fotomobilů současnosti.

Sestava zadního fotoaparátu

Apple iPhone 15 Pro Max:

  • Primární: 48MP snímač, 2,44µm quad pixel, 24mm ekvivalentní ohnisko, clona f/1,78, Dual Pixel AF, OIS
  • Ultraširokoúhlý: 12MP snímač, 13mm ekvivalentní ohnisko, clona f/2,2, ​​Dual Pixel AF
  • Telefoto: 12MP snímač, 1,12µm pixel, 120 mm ekvivalentní ohnisko, clona f/2,8, Dual Pixel AF

Dokonce nechybělo mnoho a nejvyšší model iPhonu se stal vůbec nejlepším fotomobilem. Zatím stále kralující Huawei P60 Pro se mu ale o pouhé dva body překonat nepodařilo. Apple iPhone 15 Pro Max získal v syntetickém testu Dxomarku celkem 154 bodů a svého loňského předchůdce (iPhone 14 Pro Max) tak přeskočil o nezanedbatelných 8 bodů. Předchozí meziroční posun (od iPhonu 13 Pro Max k iPhonu 14 Pro Max) byl pouze pětibodový.

Klepněte pro větší obrázek

V rozpadu celkové známky na jednotlivá hodnocení je patrné, že zejména u natáčení videa kraluje prakticky ve všech disciplínách. Malinko ztratil v oblasti zoomu, který je u modelu Max jednou z hlavních letošních novinek. Plný počet nedosáhl také u autofokusu a pár bodů na nejlepšího chybělo v oblasti šumu a artefaktů. Celkový výsledek je ale vynikající.

Apple iPhone 15 Pro Max 256GB Apple iPhone 15 Pro Max 256GB
nabízí 39 obchodů za ceny od 35 778 Kč
Srovnat ceny na Živě

Testeři Dxomarku vyzdvihli zejména přesnou expozici i při nočních snímcích, příjemné a přirozené podání barev včetně pleťových odstínů, dobrou úroveň detailů nebo efektivní stabilizaci videa. Menší výhrady se objevily k úrovni šumu při slabém osvětlení, ne tolik široký dynamický rozsah (HDR) na statických fotkách a nekonzistentní detaily při různých úrovních zoomu. Zcela se Applu nepodařilo ze snímků odstranit nežádoucí artefakty.

Celý test foťáku iPhonu 15 Pro Max od Dxomark si můžete přečíst zde

Diskuze (39) Další článek: Wear OS dostává další šanci od velké značky. Xiaomi Watch 2 Pro jsou elegantní hodinky s eSIM

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, Fotoaparát, Fotomobily, DxOMark, Žebříčky, Snímač, Apple iPhone 15 Pro Max, Vlásek, Clona, Ohnisko, Dual Pixel AF