Vivo dokončilo první část výzkumné laboratoře pro síťové komunikace v hlavním sídle firmy v čínském Tung-kuanu. Laboratoř poslouží jako testovací místo pro mobilní komunikační technologie, zahrnující zejména 4G a 5G sítě. K tomuto účelu je laboratoř vybavena vlastní mobilní sítí se základnovými stanicemi.

V laboratoři se používá vybavení srovnatelné s mobilními operátory – základnové stanice a páteřní síť
Dokončena byla zatím první ze tří fází výstavby. Laboratoř podpořila investicí Čínská akademie informačních a komunikačních technologií (CAICT). Vybavena je pro simulaci různých reálných scénářů, což urychlí procesy výzkumu, vývoje i testování chytrých telefonů.
Až 4 000 hodin zátěžových testů
Laboratoř dokáže flexibilně upravovat a simulovat proměnlivé frekvenční rozsahy komerčních sítí 5G a 4G. K tomuto účelu využívá vlastní infrastrukturu 5G, včetně základnových stanic a technologií páteřní sítě, které běžně používají mobilní operátoři. Díky tomu lze v laboratoři provádět velké množství reálných testů, které bylo dříve nutné uskutečnit venku. Mimo to lze v laboratoři simulovat i extrémní podmínky, jakými jsou slabý signál, přeplněné ulice a vysoká rychlost pohybu.

Jednotlivé testovací komory v laboratoři slouží k realizaci nejrůznějších testů a simulaci různých podmínek připojení k síti
Laboratoř obstará komplexní testování spolehlivosti síťových technologií a stability spojení. Testovací program se skládá z více než 4 000 hodin zátěžových testů, které zahrnují například nepřerušované napájení, více než 1 000 hodin testů přenosu dat a více než 10 000 zahájených i ukončených mobilních hovorů.

Laboratorní inženýr provádějící zkoušku spolehlivosti
Kromě testování situací z každodenního života mohou v laboratoři inženýři Vivo simulovat také různá komerční prostředí, ve kterých probíhá řada úloh najednou, např. hraní her, videohovory nebo živá vysílání. Nově se vytváří testovací modely pro zlepšení spotřeby energie s různými sítěmi v odlišných situacích. Pečlivě se také sleduje vývoj v oblasti komunikačních technologií a přizpůsobuje se vývoji standardů 5G, včetně nejnovější specifikace 5G NR Release 16.
Vivo vyvinulo vlastní čip pro zpracování obrazu ve fotomobilech:
Zdroj: tisková zpráva Vivo