Vivo oznámilo fotočip s RGBW matricí, která na snímač propustí více světla

Čínská značka Vivo dokončila vývoj fotočipu s matricí RGBW, která oproti klasické matrici RGB propustí na snímač až dvojnásobek světla. A to je naprosto nezbytný parametr důležitý pro výslednou kvalitu fotografie. Podle Viva navíc na nový snímač Vision+ dopadne až o 60 % více světla, než u RYYB matrice vyzdvihované u smartphonů značky Huawei zejména s ohledem na noční focení. Navíc u nové matrice není přítomen tzv. „Color casting“, což značí záměnu odstínů poblíž oranžového barevného spektra. 

Vivo není prvním výrobcem, který se pouští do experimentů s RGBW snímači. Sony představilo svůj RGBW fotočip již v roce 2012, o tři roky později se 13MPx RGBW snímač dostal do Huawei P8. Nedostatkem však bylo nižší rozlišení výsledných snímků, s čímž si dnes již poměrně slušně dokáže poradit umělá inteligence ve spojitosti s následnými algoritmy post-processingu. Vivo dodává, že první smartphony s RGBW fotočipy na trh dorazí již v příštím roce. 

Vivo chystá fotosoutěž ve spolupráci s National Geographic:

Vivo navíc se společností National Geographic oznámilo fotografickou soutěž Vision+ Mobile Photography Awards, do které budou zařazeny pouze fotografie ze smartphonů. A právě scény z výše umístěného videa jsou údajně pořízeny na nových mobilních snímačích Vision+ typu RGBW...

Via Sparrowsnews, Prnewswire

Váš názor Další článek: Huawei na veletrhu IFA neukázal nový Kirin. TSMC jej možná nestihne dodat včas

Témata článku: Vivo, , , , , , National Geographic, Vice, Světlo, Pro +, RYYB, Vision +, Matrice, F +