Vivo slíbilo tříletou softwarovou podporu pro budoucí modely vlajkové řady X

Vivo slíbilo tříletou softwarovou podporu pro budoucí modely vlajkové řady X

Vivo zatím na českém trhu prodává pouze trojici levnějších modelů ze smartphonové řady Y, brzy ale mohou přijít i pokročilejší modely, které čínský výrobce už nabízí na jiných evropských trzích, např. v Německu, Polsku nebo ve Francii.

Špičkovou řadou u Vivo je série označená písmenem X, aktuálně v Evropě zastoupená modelem vyšší střední třídy Vivo X51 5G. Globálně už ale byla představena i rodina modelů Vivo X60, které představují to nejpokročilejší z dílny čínského výrobce.

Právě řady X se týká příslib Vivo, že pro všechny budoucí modely této řady uvedené od července 2021 bude platit tříletá softwarová podpora operačního systému Android ze strany výrobce. To se týká nejen pravidelných bezpečnostních záplat, ale i velkých funkčních aktualizací systému. Tímto způsobem chce Vivo udržovat své telefony aktuální na všech evropských trzích, v Indii a Austrálii.

Výrobce tak reaguje nejen na stále se prodlužující průměrnou dobu obměny smartphonů ze strany zákazníků, ale i kroky konkurenčních výrobců, kteří aktualizaci softwaru začínají považovat za hlavní prioritu zákaznické spokojenosti. Tříletou aktualizaci u vybraných modelů už přislíbil např. Samsung, HMD Global (výrobce smartphonů Nokia) nebo dokonce i LG, které přitom s vývojem nových telefonů letos skončilo.

Via: PR Newswire

Váš názor Další článek: Fenomén Dxomark. Stojí za ním jen kouzla a čáry, nebo důkladná měření?

Témata článku: Vivo, Android, Smartphony, HMD Global, Update, Aktualizace softwaru, Polsko, Aktualizace, Indie, Austrálie, Model, Německo, Evropa, Operační systém, Výrobce, Francie, Podpor, Dílna, Rodina, Budoucí model


Určitě si přečtěte

Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 17

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny