Vivo slíbilo tříletou softwarovou podporu pro budoucí modely vlajkové řady X

Vivo slíbilo tříletou softwarovou podporu pro budoucí modely vlajkové řady X

Vivo zatím na českém trhu prodává pouze trojici levnějších modelů ze smartphonové řady Y, brzy ale mohou přijít i pokročilejší modely, které čínský výrobce už nabízí na jiných evropských trzích, např. v Německu, Polsku nebo ve Francii.

Špičkovou řadou u Vivo je série označená písmenem X, aktuálně v Evropě zastoupená modelem vyšší střední třídy Vivo X51 5G. Globálně už ale byla představena i rodina modelů Vivo X60, které představují to nejpokročilejší z dílny čínského výrobce.

Právě řady X se týká příslib Vivo, že pro všechny budoucí modely této řady uvedené od července 2021 bude platit tříletá softwarová podpora operačního systému Android ze strany výrobce. To se týká nejen pravidelných bezpečnostních záplat, ale i velkých funkčních aktualizací systému. Tímto způsobem chce Vivo udržovat své telefony aktuální na všech evropských trzích, v Indii a Austrálii.

Výrobce tak reaguje nejen na stále se prodlužující průměrnou dobu obměny smartphonů ze strany zákazníků, ale i kroky konkurenčních výrobců, kteří aktualizaci softwaru začínají považovat za hlavní prioritu zákaznické spokojenosti. Tříletou aktualizaci u vybraných modelů už přislíbil např. Samsung, HMD Global (výrobce smartphonů Nokia) nebo dokonce i LG, které přitom s vývojem nových telefonů letos skončilo.

Via: PR Newswire

Váš názor Další článek: Fenomén Dxomark. Stojí za ním jen kouzla a čáry, nebo důkladná měření?

Témata článku: Vivo, Android, Smartphony, HMD Global, Update, Aktualizace softwaru, Aktualizace, Polsko, Indie, Austrálie, Výrobce, Dílna, Německo, Francie, Evropa, Podpor, Rodina, Budoucí model, Operační systém, Model


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 16

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz