Vivo vyslalo do Česka další levný 5G telefon. Y55 potěší procesorem a baterií, méně pak fotoaparáty

  • Vivo bude v ČR nabízet další 5G model
  • Nejedná se však o úplnou novinku, v zahraničí se již prodává
  • Vivo Y55 5G bude v Česku nabízet Vodafone

Vivo v následujících dnech rozšíří v Česku dostupnost svých 5G telefonů o jednu „novinku“. Nejedná se však o zcela nový smartphone, ale o starší model z ledna. Vivo Y55 5G bude k dostání jen u Vodafonu, který má v květnu začít nabízet i Vivo Y76 5G. Ten se však již několik měsíců nabízí na volném trhu.

vivo Y76 5G 8GB/128GB vivo Y76 5G 8GB/128GB
nabízí 59 obchodů za ceny od 5 559 Kč
Srovnat ceny na Živě

Vivo Y55 5G se může opřít o 6,58" Full HD displej, na nějž na zádech navazuje trojitý fotoaparát s výřezem pro 8Mpx selfie. Hlavnímu 50Mpx snímači vypomáhá 2Mpx makro a 2MPx hloubkový objektiv. Poslední dva zmiňované objektivy však u telefonů tradičně bývají „jen do počtu“. Do těla telefonu se dostala 5 000mAh baterie s 18W nabíjením. Výkon bude diktovat MediaTek Dimensity 700 doplněný 4GB RAM a 128GB pamětí. Tu si ještě rozšíříte microSD kartami až o další 1 TB, počítá se i s vložením dvou nanoSIM karet.

V telefonu bude připraven Android 11 s nadstavbou Funtouch OS 12. Vivo Y55 5G bude v Česku dostupný za cenu 6 777 korun. Nabízet se bude v modré a v černé barevné variantě.

Vodafone bude od května nabízet i Vivo Y76 5G, jedná se však o telefon, který je ve volném prodeji dostupný již od února. Jeho detaily si můžete přečíst v tomto článku.

Produktové video ke smartphonu Vivo Y76 5G:

Váš názor Další článek: Operátoři nesmí zdržovat. Pokud přenos čísla trvá příliš dlouho, máte nárok na finanční náhradu

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Vivo, Android, Smartphony, Fotoaparát, Vodafone, MediaTek, 5G, DualSIM, Baterie, Android 11, microSD, Funtouch OS, Trojitý fotoaparát, Výřez v displeji, MediaTek Dimensity, Novinka, Úplná novinka, Procesor, Pro +, Model, Telefon, Česká republika, Dual sim telefony na Heureka.cz