Vivo X Fold+ je nejvýkonnější skládačka od Viva. Má špičkový procesor, větší baterii a rychlejší dobíjení

  • Vivo ukázalo vylepšenou verzi skládacího hybridu
  • Dostal novou barvu a výkonnější čipset
  • Nepatrně větší baterii dobijete až 80 Watty

Čínská značka Vivo na domovském trhu oznámila vylepšenou skládačku Vivo X Fold+. Novinka vychází z Vivo X Fold, které jsme si mohli v redakci i krátce vyzkoušet. Hlavní novinky jsou v zásadě dvě, skládačka dostala novou barvu a také výkonnější čipset. Nově ji pohání Snadpragon 8+ Gen 1, který slibuje až 30% energetickou úsporu a vyšší výpočetní výkon o desetinu. Lehkého upgradu se dočkala i baterie.

Pevně integrovaný akumulátor navýšil svou kapacitu ze 4 600 na 4 730 mAh. Díky efektivnějšímu čipsetu by nová skládačka měla vydržet zhruba o dvě hodiny déle na jedno nabití při sledování videí. Rozdíly ve výdrži tedy nejsou nijak zásadní, ale každá hodina je u skládaček velké pozitivum. Ještě, když byl nabíjecí výkon navýšen ze 66 na 80 Wattů.

Klepněte pro větší obrázek
Skládací Vivo X Fold+ se vizuálně od předchůdce nijak neliší, snad jen novou červenou barvou. Umělá kůže na zádech i nadále zůstává

Za 18 minut se tak dostanete z nuly na 70% kapacitu dobití, za pětatřicet minut je baterie dobitá na maximum. Přibalená 80W nabíječka v krabici zůstává i nadále, jenže až tentokrát ji telefon dokáže plně využít. Kabelové dobíjení doplňuje 50W bezdrátové nabíjení.

Umělá kůže v červené

Vnější a vnitřní skládací displej zůstávají beze změn, pod oběma displeji čekají ultrazvukové čtečky otisků prstů. Pant může být otevřený v libovolném úhlu, výrobce zapracoval na optimalizaci reproduktorů, zejména s ohledem na kvalitu mluveného slova. A protože foťáky zůstávají při starém, je posledním přídavkem nová barevná varianta Huaxia Red. Jedná se o červenou variantu, jejíž záda jsou i tentokrát pokryta umělou kůží stejně jako u původní modré a šedé verze. Ty si můžete u „pluska“ ostatně pořídit i tentokrát.

Ovšem zatím pouze v Číně, kde se skládačka začne prodávat 29. září. Základní model s paměťmi 12/256 GB vychází, v přepočtu, na necelých 36 tisíc. Za dvojnásobnou kapacitu paměti se budou připlácet necelé čtyři tisíce. Původní model se však do Evropy nedostal, a novinku zřejmě potká stejný osud. Třeba Samsung by v Evropě potřeboval skládací konkurenci jako sůl, abychom se u budoucích modelů mezigeneračně posouvali daleko rychlejším tempem, než dosud. Tak třeba se ze strany Viva dočkáme v budoucnu.

Oficiální představení Vivo X Fold+:

Váš názor Další článek: Hodinky a náramky od Fitbitu budou od příštího roku vyžadovat přihlášení ke Google účtu

Témata článku: Vivo, , , , , , , , , Skládačka, Vivo X Fold, Evropa, Hybrid, Procesor, Velká baterie, Barva, Dobíjení, Snadpragon, Čipset, Vivo X Fold +, F +