Vodafone a Tesco: mobil za tisícovku

V obchodech Tesco budou k dostání levné telefony s předplacenou kartou Vodafonu. Tesco dále zvažuje vstup mezi mobilní operátory.

Dalo by se říci, že se z mobilního telefonu stává běžné spotřební zboží. Od začátku srpna si totiž budete moci koupit mobilní telefon v supermarketech Tesco. Vyjde vás na tisíc korun.

Exkluzivní telefon za nízkou cenu

Vodafone podepsal smlouvu o spolupráci s Tesco Stores ČR. Výsledkem dohody je speciální nabídka mobilního telefonu v balíčku s předplacenou kartou Vodafonu. Balíček se bude nabízet od 1. srpna 2007 ve všech 53 prodejnách Tesco a vyjde na 1199 Kč.

d 225.jpg e 225.jpg
Novinka v Tescu: mobilní telefon Vodafone 225

Nabízeným telefonem je výrobek čínského výrobce ZTE, který Vodafone představil koncem května v Londýně. Je to velmi levný telefon se základní výbavou, který nabídne barevný displej s podporou 65 tisíc barev a rozlišením 128 × 128 bodů. Telefon pojme tři stovky kontaktů a sto textových zpráv. Z doplňkových funkcí nabídne například budík, kalendář, kalkulačku a hry. Vyzvánění je polyfonní, šestnáctihlasé.

Vodafone_225_10.jpg Vodafone_225_11.jpg Vodafone_225_12.jpg Vodafone_225_13.jpg
Vodafone 225 "živě"

Telefon nese označení Vodafone 225. Je totiž vyroben výhradně pro Vodafone a jinde se prodávat nebude. Kromě modelu 225 má Vodafone v rukávu ještě prostší a levnější model Vodafone 125, který má jen černobílý displej a paměť je celá odkázána na schopnosti SIM karty. Oba telefony jsou vybaveny 670mAh akumulátorem, který vydrží až 150 hodin v pohotovostním režimu nebo tři hodiny při hovoru.

Tip: přečtěte si exkluzivní minitest telefonů Vodafone 225 a 125

Vodafone_225_14.jpg Vodafone_225_15.jpg
Srovnání rozměrů s Nokiemi E90 a E65, nic jiného snad s takovými telefony srovnávat nelze

Levnější Vodafone 125 se ale u nás nabízet nebude. Operátor to odůvodňuje výsledky průzkumu, který si nechal vypracovat. Podle něj 96% dotázaných uvedlo, že by o tento telefon nemělo zájem.

Vodafone 225 s kreditem a předplacenou kartou umožňuje zákazníkům bez zbytečných průtahů získat v jakékoli prodejně Tesco kvalitní a super levný telefon a ihned ho začít používat“říká viceprezidentka pro prodej a péči o zákazníky Vodafonu ČR Ann Hofvander a dodává:Díky spolupráci s Tescem jsou naše produkty více dostupné a zákazníci tak můžou rychle získat maximálně přehledné a jednoduché služby a produkty, což je jednou z našich základních strategií.“

Vodafone_225_02.jpg Vodafone_225_03.jpg 
Anne Hofvander (Vodafone), Michal Heřman (StarCom) a Jean Charetteur (Tesco) pózují u stojanu, který zanedlouho uvidíte ve všech prodejnách Tesco

Není nejlevnější

Vodafone 225 se bude nabízet v rámci kampaně Tesca „Zpátky do školy“. Je tedy chápán především jako vhodný „startovací“ telefon pro děti, ale ocení jej samozřejmě všichni ti, kteří hledají nejlevnější cestu k mobilnímu telefonu.

Vodafone_225_01.jpg Vodafone_225_08.jpg Vodafone_225_09.jpg
Součástí nabídkového stojanu budou i samostatné Vodafone divoké karty

„Mobilní telefon se stává nepostradatelnou pomůckou školáků i rodičů, proto jsme mobilní telefon Vodafone 225 zařadili do nabídky produktů nabízených v rámci kampaně „Zpátky do školy“. Neustále se snažíme pro naše zákazníky zajistit skvělou nabídku a co nejnižší ceny. Předpokládáme, že se nabídka mobilního telefonu Vodafone 225 setká s obrovským ohlasem u našich zákazníků. Odhadujeme, že se ho během prvního měsíce prodá několik tisíc kusů,“ říká Jean Charreteur, ředitel spotřebního zboží společnosti Tesco Stores ČR a. s.

Nabídka stručně:

  • mobilní telefon Vodafone 225
  • SIM karta Vodafonu s předplaceným tarifem Vodafone divoká karta
  • kredit 200 Kč
  • cena celého balíčku je 1199 Kč

Vodafone_225_04.jpg Vodafone_225_05.jpg Vodafone_225_06.jpg Vodafone_225_07.jpg
Podle telefonního čísla si v Tescu telefon nevyberete, na svrchním obalu jej nenajdete, ale údajně se na problému pracuje

Jednoduchým výpočtem lze zjistit, že samotný telefon vyjde na 999 Kč. Za podobnou cenu lze sehnat například Motofone F3 od Motoroly, který však nenabídne barevný displej a paměť na kontakty a zprávy. Na cenu telefonu pod tisíc korun lze možná narazit v nějakých výprodejových akcích starších telefonů, ale mezi novinkami bude Vodafone 225 patřit skutečně mezi ty nejlevnější.

T-Mobile má ve své nabídce Twist sadu, tedy kombinaci mobilního telefonu a předplacené karty, za cenu 1499 Kč, ve které je zahrnuto i 500 Kč kreditu. Samotný telefon vyjde tedy rovněž na 999 Kč. Narozdíl od Vodafonu je tato nabídka méně lákavá s ohledem na vyšší výslednou cenu, nicméně si své zákazníky získá díky atraktivnější značce telefonu. Nabízena je takto Nokia 1600 a „Nokia“ je pro mnohé české zákazníky něco jako zaklínadlo.

Nejlevnější telefon ale nabízí O2. Z jeho nabídky si můžete vybrat LG KG110 za běžnou prodejní cenu 895 Kč. Při nákupu přes internetový obchod ušetříte ještě 50 Kč. Telefon přitom nabídne lepší výbavu než Vodafone 225. K dispozici máte u LG barevný displej s rozlišením 128 × 128 bodů, paměť na 500 čísel a 250 SMS zpráv, doplňkové funkce a wapový prohlížeč přístupný přes GRPS. Telefon vydrží až 200 hodin v pohotovosti a 2 hodiny při hovoru. Cena je konečná, nicméně nezahrnuje žádnou předplacenou kartu.

Nokia.jpg LG.jpg
Levné telefony konkurence: Nokia 1600 a LG KG110

Bude Tesco virtuálním perátorem?

Exkluzivita Tesca na prodej Vodafonu 225 bude trvat dva měsíce. Po tuto dobu bude také probíhat reklamní kampaň. Jak to bude s prodejem levného telefonu dál, to se rozhodne později. S největší pravděpodobností se usídlí ve standardní nabídce Vodafonu a prodej v Tescu bude dále pokračovat.

Tesco by ale nemuselo zůstat pouze u nabídky mobilního telefonu. Ve Velké Británii působí pod značkou Tesco Mobile jako virtuální mobilní operátor, který nabízí mimořádně levné volání. Na otázku, zda se virtuálního operátora Tesco Mobile dočkáme i v ČR, odpověděl Jean Charreteur: „Je to něco, o čem přemýšlíme, pracujeme na tom.“

Jsme zvědavi, zda se Tesco Mobile objeví na našem trhu a především na to, se kterým operátorem se dohodne na využívání sítě. Sice se teď v českém Tescu bude prodávat mobilní telefon Vodafonu, ale anglický Tesco Mobile spolupracuje s O2.

Diskuze (45) Další článek: Armani a Samsung vyvíjí stylový mobil

Témata článku: , , LG KG110, Nokia 1600, Vodafone 225, Tesco Mobil, Tisíc, T - Mobil, MOBI, Tis, Voda, Tesco, Mobil,