Vodafone bude mít od ledna novou generální ředitelku. Violeta Luca přichází z Microsoftu

Český Vodafone povede od ledna 2024 nová generální ředitelka. Stane se jí Violeta Luca, která ve funkci nahradí Petra Dvořáka, jenž odešel na jinou pozici v rámci mateřské Vodafone Group (psali jsme zde). Luca dosud vedla místní pobočku společnosti Microsoft Česko a Slovensko.

Klepněte pro větší obrázek
Violeta Luca (43) nastoupí jako generální ředitelka českého Vodafonu v lednu 2024

Nastupující generální ředitelka Vodafonu má za sebou dvacet let zkušeností z vedoucích pozic v oblasti prodeje, marketingu a strategie v různých společnostech. Před pozicí ředitelky českého Microsoftu zastávala stejnou funkci v Microsoftu Rumunsko. V rumunské Bukurešti také vystudovala Akademii ekonomických studií. Před nástupem do společnosti Microsoft zastávala několik vedoucích pozic ve společnostech Metro Cash & Carry, Dante International, Flanco Retail, Whirlpool a AIG.

Oceněná manažerka

„Je mi ctí, že jsem byla jmenována generální ředitelkou Vodafonu v České republice. Těším se na spolupráci s talentovanými týmy, se kterými chci vytvářet hodnotu pro všechny stakeholdery Vodafonu. Jsem si jistá, že společně můžeme hodně dokázat a změnit a je k tomu potřeba disciplinovaná realizace našich plánů, orientace na zákazníka a inovace ve velkém měřítku. Chci poskytovat nejlepší služby zákazníkům a zároveň, spolu s partnery, dosahovat udržitelného růstu,“ říká Violeta Luca.

Violeta Luca řídila transformační projekty v oblasti maloobchodu, bankovnictví, e-commerce a telekomunikací. Dlouhodobě se věnuje rozvoji digitálních dovedností, inovacím a podpoře začínajících podniků, přičemž aktivně mentoruje a posiluje postavení žen v profesní a manažerské kariéře. Získala řadu ocenění, mimo jiné 20 nejvlivnějších žen českého Fintechu podle časopisu Forbes a TOP CEO 2023. V soutěži Manažer roku 2022 zvítězila v kategorii Zahraniční manažer.

Diskuze (7) Další článek: RCS od Googlu už používá miliarda uživatelů Androidů po celém světě. Čeká na ně těchto sedm nových funkcí

Témata článku: , , , Generální ředitelka, Ředitelka, Manažerka, Petr Dvořák, Carr, Slovensko, Forbes, Česká republika, Bukurešť, Vedoucí pozice, Vodafone Group, AIG,