Vodafone hlásí druhou vlnu zdražování předplacených balíčků. K některým přes léto přidá 5 GB dat jako bonus

  • Vodafone zdražuje většinu předplacených balíčků
  • Výjimkou je ten nejdražší a ty, které zdražily už na podzim
  • Jako bolestné dostanou zákazníci přes léto 5 GB dat zdarma

První vlna zdražování předplacených balíčků nastala u Vodafonu v listopadu loňského roku. Letos na jaře plošně zdražily paušály a teď dojde k další úpravě cen směrem vzhůru, a to u předplacených balíčků, které na podzim operátor „nechal na pokoji“ s původní cenou. Aby zdražování pro předplacenkáře nebylo tak bolestivé, mohou v letních měsících u vybraných balíčků využít bonusu 5 GB dat zdarma.

Nové ceny a parametry balíčků začnou platit od 29. června 2023, operátor tak informuje veřejnost přesně v zákonem dané lhůtě jednoho měsíce předem. Bonusová data lze ale čerpat už od 1. června. Balíčky se starými parametry za původní ceny nebude možné po 29. červnu aktivovat. Stávající zákazníci se o změnách dozví v samoobsluze Můj Vodafone a také prostřednictvím SMS zpráv.

Nové parametry a ceny předplacených balíčků Vodafonu od 29. června:

Klepněte pro větší obrázekProtože Vodafone v grafice nezobrazuje parametry a ceny stávajících, dosud platných balíčků, pojďme si změny okomentovat balíček po balíčku

Změny v balíčcích od 29. června 2023:

Volání v síti neomezeně: balíček zdražil už loni na podzim o dvacetikorunu, nyní zůstává beze změny za 119 Kč.

Volání do všech sítí 40: jde o upravený balíček, který přidává 10 minut volání do všech sítí (volání v síti Vodafonu je neomezené), ale zároveň zdražuje o dvacetikorunu na 159 Kč. Vodafone zde využívá osvědčené strategie zdražování, maskovaného za přidaný (pro mnohé zákazníky nevyžádaný) objem volných jednotek.

Volání do všech sítí 130: stejný případ jako u předchozího balíčku, dochází k („nevyžádanému“) přidání 30 minut hovorů do všech sítí a balíček zdraží o padesátikorunu na 299 Kč.

Volání do všech sítí neomezeně: už tak nemravně předražený balíček (Vodafone nabízí totéž v paušálu za 327 Kč a navíc neomezené SMS a 1,5 GB dat) zachovává stejnou cenu 599 Kč.

1,5 GB + SMS v síti neomezeně: tento balíček zdražoval o dvacetikorunu na podzim, jeho cena teď zůstává na 119 Kč.

3,5 GB + SMS v síti neomezeně: zvednutí objemu dat o 1 GB a zdražení o 40 Kč na 239 Kč.

10 GB + SMS v síti neomezeně: navýšení objemu dat o 4 GB a zdražení o padesátikorunu na 399 Kč.

Volání v síti neomezeně + 1,5 GB: zachování stejných parametrů a zdražení o desetikorunu na 149 Kč (na podzim se tento balíček zdražení vyhnul).

Komplet v síti (neomezené SMS a minuty do sítě Vodafonu + 3,5 GB dat): asi největší zdražení ze všech balíčků – za přidaný 1 GB dat navíc si Vodafone troufne říct o padesátikorunový příplatek a cenu 299 Kč.

Komplet do všech sítí (neomezené SMS a minuty do všech sítí + 10 GB): jediný případ reálného zlevnění o stokorunu a současného přidání 4 GB dat u balíčku za 799 Kč.

„Přes léto, kdy lidé tráví čas na dovolených, rozdáváme každý měsíc 5 GB dat navíc. Tento dárek platí jak pro stávající nabídku, tak pro upravené balíčky od konce června. Přitom všechny předplacené karty mohou využít i naši nejmodernější 5G síť,“ říká Josef Bína, manažer segmentu předplacených karet Vodafonu.

Během června, července a srpna si každý zákazník Vodafonu využívající balíček, jehož součástí jsou data, může vyzvednout 5 GB dat navíc v internetové samoobsluze nebo aplikaci Můj Vodafone. Například zákazníci s balíčkem 1,5 GB + SMS v síti neomezeně získají v každém z uvedených tří měsíců 6,5 GB dat za cenu 119 Kč.

Diskuze (36) Další článek: Umělá inteligence měla za úkol vybrat nejlepší telefony za 10 tisíc. Skončilo to fiaskem

Témata článku: Předplacené karty, Nákup a ceny, Vodafone, SMS, Balíčky, Podzim, GB data, Léto, José, Zdražování, Data, Balíček, Vodafone — Heureka.cz