Vodafone má kreditní tarify Nabito: pravá operátorská revoluce

Vodafone přišel s revolučními kreditními tarify. Šikovně kombinují vlastnosti předplacenek a paušálů. Sami si určujete, za co chcete měsíční tarif utratit. Funguje to vlastně jako předplacená karta, ovšem po přečerpání kreditu nepřicházíte o možnost další komunikace.
Vodafone má kreditní tarify Nabito: pravá operátorská revoluce

Tak přece je to pravda!

Včera se v Praze konala tisková konference Vodafonu. Do poslední chvíle nebylo jisté, co operátor představí. Všichni však doufali, že to budou nově koncipované tarify, o kterých se šuškalo už dlouho předem. I my jsme tipovali, že to budou právě ony, které operátor představí. Všichni, kteří doufali ve stejném duchu, se dočkali.

Nové tarify se jmenují Nabito. Je to příznačné, protože právě nabíjení kreditem u nich paradoxně funguje. Hned vysvětlím, jak je to přesně, jen je třeba připomenout, že nové tarify jsou k mání od 31. srpna a společně s nimi zanikají původní tarify Naplno. Je to běžná praxe Vodafonu, nenapadá mě příklad, kdy by se stalo, že by tento operátor představil nové a původní ponechal. Stávající zákazníci si samozřejmě mohou svůj Naplno tarif ponechat.

Začátkem června jsme vás informovali o tom, že na serveru se seznamy registrovaných známek se u společnosti Vodafone objevilo hned několik nových položek. Konkrétně Nabito 100, Nabito 300, Nabito 600, Nabito 1000 a Nabito 1800. Jsou to názvy nových tarifních programů, zmiňovaných kreditních paušálů, kdy číslo v názvu značí pravidelný měsíční poplatek v českých korunách a bez daně.

Stejně jako u standardních paušálů, i s kreditním programem musíte platit měsíční poplatky a na konci každého měsíce jste informováni podrobným vyúčtováním. Základní rozdíl mezi klasickým a kreditním paušálem je v tom, že zatímco u klasického čerpáte za měsíční poplatek jen přidělený počet volných minut, SMS, MMS apod., u kreditních paušálů není předem stanoveno, zda musíte zaplacenou částku vyčerpat voláním nebo odesíláním zpráv. Jednoduše fungujete jako s předplacenou službou, ale přečerpáním kreditu nepřicházíte o možnost další komunikace.

To je chytré a taková možnost na českém trhu citelně chyběla. Slováci si ji mohou užívat již nějaký čas s kreditními tarify tamního operátora Orange. Za měsíční paušál nezískáte pevný počet volných minut nebo SMS zpráv, ale kredit, který můžete podle libosti využít. Pokud kredit vyčerpáte, platíte cenu navíc podle ceníku. Více už napoví tabulka:

Tarif Nabito 100 Nabito 300 nabito 600 Nabito 1000 Nabito 1800

Měsíční paušál

119 Kč

357 Kč

714 Kč

1 190 Kč

2 142 Kč

cena za minutu
v rámci i nad rámec paušálu

6,55 Kč

5,36 Kč

4,76 Kč

3,96 Kč

3,45 Kč

cena za SMS
v rámci i nad rámec paušálu

1,19 Kč

1,19 Kč

1,19 Kč

1,19 Kč

1,19 Kč

volné minuty, nebo SMS
libovolná kombinace

až 18 min, nebo 100 SMS

až 66 min, nebo 300 SMS

až 150 min, nebo 600 SMS

až 300 min, nebo 1000 SMS

až 620 min, nebo 1800 SMS


Ceny jsou uvedeny včetně DPH

Vodafone uvádí, že z kreditních tarifů budou zákazníci těžit. Použijeme operátorův příklad, rozvažujte ovšem sami podle vlastní situace; málo volající zákazníci (0 – 150 minut měsíčně) prý ušetří s novými tarify 7 % oproti tarifům Naplno, středně volající zákazníci (150 – 500 minut měsíčně) ušetří 2 % nákladů a hodně volající zákazníci (500 a více minut měsíčně) se mohou těšit na slevu 9 %. Navíc jsou tarify vhodné také pro ty zákazníky, kteří upřednostňují komunikaci prostřednictvím SMS zpráv.

Není nutné podepisovat smlouvu

Mnoho zákazníků, kteří se raději než k tarifu uchýlili k předplacence, tak učinilo jen proto, že se bálo podepsat smlouvu. Ta by je vázala k užívání tarifu po dobu několika měsíců. S tarify Nabito se smlouva nepodepisuje. K novým tarifům si může zákazník opět odnést dotovaný telefon. V takovém případě se však zavázat musí, a to na půl roku. Výše dotace ceny telefonu operátorem se bude měnit v závislosti na částce povinného měsíčního plnění, přesná čísla nemáme v době tvorby článku k dispozici. U všech tarifům Nabito je možné používat klasické „kontrolní“ služby zákazníka Chytrý přehled, Flexistrop i Flexilimit.

Každý nepotřebuje dotovaný telefon. Naštěstí to není jediná doplňková služba, kterou Vodafone svým zákazníkům k novým tarifům nabízí. Zůstaly zachovány v podstatě všechny stávající balíčky a bonusy, některé však s drobnými změnami nebo náhradami.

Balíček víkendové hovory, víkendové SMS a Balíček MMS zůstávají a logicky nejsou jednotky v rámci balíčku odečítány z kreditu tarifu. Balíček volné minuty a Balíček SMS jsou však nahrazeny balíčkem Extra nabito. Pokud si nevezmete dotovaný telefon, máte nárok na balíček Extra nabito 20 %. Operátor za vás bude po určitý počet měsíců (v závislosti na ceně tarifu) platit část paušálu navíc, konkrétně oněch dvacet procent. Všechny možnosti najdete v tabulce:

tarif 20 % z paušálu počet měsíců celková hodnota
Nabito 100 20 Kč 2 40 Kč
Nabito 300 60 Kč 4 240 Kč
Nabito 600 120 Kč 6 720 Kč
Nabito 1000 200 Kč 9 1 800 Kč
Nabito 1800 360 Kč 12 4 320 Kč

Jen pro ilustraci ještě uvedu krátký příklad: mám tarif Nabito 600. Platím tedy 600 Kč měsíčně, ale protože jsem si vybral balíček Extra nabito 20 %, činí můj kredit každý měsíc 720 Kč, a to po dobu šesti měsíců. Za tu dobu za mě tedy operátor zaplatil celkem 720 Kč.

Můžete i nadále využívat službu Po svém, dvacetiprocentní sleva této služby se však vztahuje pouze na hovory uskutečněné po vyčerpání kreditu z tarifu. Stále funguje i Balíček WAP, cena za jeho prohlížení není odečítána z kreditu tarifu, ale je účtována zvlášť. Tady je důležité zmínit, že vůbec všechna data jsou zpoplatněna zvlášť dle současného standardního ceníku, stejně jako MMS zprávy.

Hovory v rámci Programu jednička a Programu rodina jsou účtovány mimo čerpání kreditu tarifu. Cena hovoru v rámci Programu nej je odečítána z kreditu tarifu a na minutu hovoru je poskytnuta sleva 1 Kč až na 5 čísel.

Jak je to s nevyčerpaným kreditem? Ten se převádí do jednoho následujícího měsíce. Nejprve je čerpán kredit aktuální a následně ten převedený.

Pro malé podnikatele

Počínaje dneškem začíná Vodafone nabízet firemní služby a výhody i těm nejmenším podnikatelům. Protože nejsou v době tvorby článku k dispozici kompletní informace o jednotlivých nabídkách, budeme si muset vystačit zatím jen s údaji z tiskové zprávy.

Tip: Podrobné informace k tarifům Nabito pro firemní zákazníky najdete na stránkách Vodafonu

Firemní zákazníci budou moci využívat veškeré výhody nových tarifů a navíc získají celou řadu výhod v rámci nabídky Nabito pro firmy. Noví i stávající firemní zákazníci, kteří si pořídí kartu SIM s některým z Nabitých tarifů, mohou získat:

  • Volání v rámci firmy zdarma se službou VPN firma neomezeně a navíc bez měsíčního paušálu za tuto službu až na neomezeně dlouhou dobu
  • Firemní telefony už od 1 Kč díky dodatečnému cenovému zvýhodnění až do výše 2 000 Kč
  • Možnost získat balíček z Dárkového koše zdarma až na jeden rok

Pro využití této nabídky není nutné uzavírat písemnou zákaznickou smlouvu a zákazník může čerpat veškeré výhody této nabídky až u čtyř karet SIM najednou.

Nabito pro firemní zákazníky - BENEFITY
Volání v rámci firmy
trvale zdarma
Nabito 100 Nabito 300 Nabito 600 Nabito
1 000
Nabito
1 800
počet odpuštěných měsíčních paušálů u služby VPN firma neomezeně 2 4 6 9 natrvalo
Firemní telefony Nabito 100 Nabito 300 Nabito 600 Nabito
1 000
Nabito
1 800
výše dodatečného cenového zvýhodnění na telefon 1 000 Kč 1 500 Kč 1 500 Kč 2 000 Kč 2 000 Kč
Balíčky z dárkového koše
(volné minuty, SMS, MMS)
zdarma
Nabito 100 Nabito 300 Nabito 600 Nabito
1 000
Nabito
1 800
počet měsíců čerpání dárkových balíčků zdarma 2 4 6 9 12

Diskuze (182) Další článek: Ještě před tiskovkou: jak vypadá nová reklama O2?

Témata článku: Tarify a mobilní služby, Operátoři, Kredit, Vodafone, Tarif, Libovolná kombinace, Dvacetiprocentní sleva, Operátor, Voda, Doplňková služba, Revoluce, Málo volající, Vodafone — Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid
I stůl může být cool. Recenze polohovatelného počítačového stolu SPC Gear GD700E

I stůl může být cool. Recenze polohovatelného počítačového stolu SPC Gear GD700E

Dlouhé sezení neprospívá zdraví. Pokud se nemůžete od počítače třeba při hraní her odtrhnout, je ideální mít možnost pracovat i vestoje. Stačí jen stisknout tlačítko.

Antonín Trčálek
PříslušenstvíTesty
Vybrali jsme 16 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Za své peníze chtějte maximum

Vybrali jsme 16 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Za své peníze chtějte maximum

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 16 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až třináct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

** Značka Blackview uvedla na trh dvě nová odolná monstra ** Pyšní se maximální odolností, obří baterií i podporou 5G sítí ** Jeden telefon vsadil na noční vidění, druhý zase na termovizi

Martin Chroust
TermokameraMIL-STD 810BlackView
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace