Vodafone má výhodné datové předplacenky. Nabídnou štědrou porci dat, ale na krátkou dobu

Leden u Vodafonu patří předplaceným kartám. Začátkem měsíce operátor uvedl speciální edici Předplacené karty 30 – Sdílej s možností datovat na vybraných sociálních sítích až půl roku zdarma (podrobněji jsme psali zde). Nyní přichází se dvěma novými datovými předplacenkami.

Vodafone uvádí, že jde opět o limitovanou edici a že v tomto případě se do prodeje dostanou pouze jednotky tisíc SIM karet. Edice má název Datová karta 30 GB, přináší uvedený objem dat a dá se zakoupit pouze na e-shopu Vodafonu. Existují dvě provedení této karty s odlišnou časovou platností předplaceného tarifu a také jinou cenou.

Na čtvrt nebo na půl roku

Datová karta 30 GB na 3 měsíce se prodává za jednorázovou cenu 599 Kč a po dobu celého čtvrt roku přináší každý měsíc 30 GB dat. Jinými slovy máte 90 GB na čtvrt roku (s rovnoměrným čerpáním po 30 GB měsíčně) s přepočtenou cenou 6,60 Kč za gigabajt.

Klepněte pro větší obrázek

Datová karta 30 GB na 6 měsíců vyjde ještě o něco výhodněji. Prodává se za jednorázovou cenu 999 Kč a po dobu půl roku umožňuje čerpat každý měsíc 30 GB dat. Celkem to znamená 180 GB na půl roku (s rovnoměrným čerpáním po 30 GB měsíčně) s přepočtenou cenou 5,60 Kč za gigabajt.

Data běží plnou rychlostí, včetně 5G

Příjemné je, že žádná z těchto předplacených karet není limitovaná rychlostí ani technologií. Pokud například máte v dosahu 5G síť a k dispozici telefon s podporou této konektivity, můžete používat maximální rychlost sítě v daném místě.

Operátor uvádí, že nové karty jsou alternativou připojení pro domácí výuku. Hodit se pro čerpání mobilních dat mohou také studentům, kteří přijíždějí do Česka na zahraniční studijní pobyt na jeden semestr. Se SIM kartami je možné také volat nebo posílat SMS, což se ale příliš nevyplatí, protože základní sazba činí 3,50 Kč za minutu a 1,90 Kč za odeslanou SMS.

Nahlédněte do 5G laboratoře Vodafonu na VUT v Brně:

Nevýhodou této nabídky je, že je prakticky jednorázová (Vodafone mluví o tisícovkách SIM karet, které se zřejmě brzy rozprodají). Mobilní data za výhodných podmínek tak půjde využít nejspíš jen v několika málo cyklech –pokud si předplacenky zakoupíte „do zásoby“ a budete je postupně aktivovat. Pozor ale na nejzazší limit aktivace – nové nezapnuté SIM karty obvykle nemohou ladem ležet nekonečně dlouho.

Diskuze (81) Další článek: Tam, kde Samsung skončil, nastupují fanoušci. Vnější displej véčka Z Flip3 nově spustí hry i aplikace

Témata článku: Předplacené karty, Vodafone, Mobilní data, SMS, SIM, Česká republika, Předplacenka, Porce dat, Datová karta, Brno, Data, Pór, Porce, Karta, Vodafone — Heureka.cz