Vodafone Na míru: nové tarify jsou na světě

U Vodafonu si budeme skládat vlastní tarify „Na míru“. Mají až 2 625 kombinací, na vrcholu stojí nejlevnější český program s neomezeným voláním.
Vodafone Na míru: nové tarify jsou na světě

O nových tarifech Vodafone si šeptají nejen vrabci na střeše, ale také naši čtenáři na fóru už dlouhé měsíce. Právě dnes, teprve před malou chvílí, představil Vodafone novou generaci tarifů Na míru. Jejich aktivace bude možná od 6. března, přičemž zákazníci si budou moci sestavit právě 2 625 kombinací tarifního programu.


Aktualizováno 3.9.2013:
Aktuální tarify se jmenují Vodafone RED a jejich parametry najdete zde.


Sami si budou moci zvolit paušál dle svého gusta zahrnující neomezené volání a SMS na všechna čísla či tarif s nulovým paušálem bez jakýchkoli volných jednotek. To vše samozřejmě bez úvazku, pro nové i stávající zákazníky a s tarifikací 60+1, čili s účtováním po sekundách po první provolané minutě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nové tarify Na míru nahradí starší kreditní generaci programů Nabito už tuto sobotu 6. března • do pátku 5. března máte rovněž poslední možnost aktivovat si vánoční dárek 77 MMS do všech sítí na čtyři měsíce

„Na vývoji nových tarifů se poprvé v historii Vodafonu podílelo více než 1500 našich zákazníků,“ říká Pavel Hlavinka, viceprezident pro firemní zákazníky Vodafonu a dodává: „Ti nám jasně řekli, že chtějí neomezené služby. Dále chtěli služby, které si mohou podle potřeby kdykoli měnit, a to vše bez úvazku na dlouhá léta. Nové tarify Na míru všechny tyto požadavky splňují.“

Vaříme s Vodafonem

Pohled na parametry tarifů naznačuje, že nejde o revoluci, jako spíše evoluci, ale rozhodně znamenají posun tím správným směrem k uspokojení specifických potřeb každého zákazníka. Ti si totiž budou moci sestavit zcela jedinečný tarif, který bude vyhovovat právě jim a nebudou se muset přizpůsobovat. Při sestavování tarifu budou moci zákazníci vybírat z následujících ingrediencí:

  • 1 - 4 oblíbená čísla ve vlastní síti, kterým budou volat a SMSkovat neomezeně
  • 1 - 4 oblíbená čísla ze všech sítí, kterým budou volat a SMSkovat neomezeně
  • určitý počet volných minut do všech sítí
  • určitý počet volných SMS do všech sítí
  • datový tarif
  • firemní zákazníci si mohou aktivovat neomezené volání a SMS v rámci firmy

Nové tarify také přinesou několik podstatných změn týkající se aplikace služby Po svém. Určitě ji znáte, za samostatnost a kontrolu účtu přes internet či jinou samoobsluhu vám operátor poskytne slevu a zároveň podrobné elektronické vyúčtování. Ale zase zpoplatní hovor s živým operátorem částkou, která aktuálně činí 30 Kč. V případě tarifů Na míru půjde o 10% slevu ze všech cen, krom těch základových. Jen připomínám, že u tarifů Nabito se uplatňuje sleva 20 %, ale až po vyčerpání veškerého kreditu. Nový systém je tak výhodnější.

Uvedu příklad: svého tarifu si nastavíte jako kamarády dvě čísla z vlastní sítě, přidáte si dalších 50 minut na ostatní hovory a řekněme 100 SMS. Se službou Po svém dostanete 10% slevu ze sumy všech poplatků za nastavené služby, takže namísto 575 Kč zaplatíte 517,50 Kč. Rozdíl činí 57,50 Kč, tedy právě desetinu součtu všech stálých plateb. V tabulce proto uvádím dvojí ceny, první číslo je vždy plná sazba, to druhé pak s desetiprocentní slevou při aktivaci Po svém.

A nyní už samotným tarifům, jejichž ceník přikládám v tabulce:

SlužbaVodafone tarify Na míru
počet čísel01234
Kamarádize sítě Vodafone0 Kč175/157,50 Kč225/202,50 Kč260/234 Kč285/256,50 Kč
ze všech sítí0 Kč375/337,50 Kč425/382,50 Kč460/414 Kč485/436,50 Kč
počet minut02050125250400neomezeně
Volání na ostatní čísla (Kč/min.)6,50 Kč110/99 Kč250/225 Kč500/450 Kč750/675 Kč1 000/900 Kč2 700/2 430 Kč
*hovory jsou účtovány způsobem 60+1
počet SMS050100250neomezené SMS
SMS na ostatní čísla1,50 Kč60/54 Kč100/90 Kč200/180 Kč350/315 Kč
datový tarifInternet v mobilu na denInternet v mobilu na měsícPřipojení na stálo
Internet5 MB za 17 Kč100 MB za 177/159,30 Kč3 GB za 525/472,50 Kč

Jak vidíte sami, také červený operátor přichází se zcela neomezeným tarifem, a to jak pro volání, tak pro neomezené SMSkování. Na rozdíl od svých konkurentů je ovšem značně levnější, jelikož zcela neomezené volání i SMS do všech sítí můžete u Vodafone mít už za 2 745 Kč za předpokladu 10% úspory se službou Po svém. A to je v porovnání s O2 a T-Mobile hodně dobré. Pouze neomezené volání totiž nabízí O2 za 3 900 Kč a T-Mobile dokonce ještě o 90 Kč dráž. Podobně je tomu i s ostatními cenami, které jsou na místní poměry velmi konkurenceschopné.

Nové tarify dostanou také svou vlastní webovou prezentaci, která se za několik dní objeví na adrese www.vodafone.cz/namiru.


Chvíli po skončení tiskové konference budou na vaše dotazy odpovídat Pavel Hlavinka a Daniel Polášek. Pánové jsou z Vodafonu a stojí za vznikem tarifů Na míru.

Rozhovor zde

Rozhovor byl ukončen, odpovědi najdete pod odkazem výše.


Dotované mobily výhodněji

Srovnání s konkurencí vám přineseme brzy v samostatném článku, na tomto místě chci upozornit na další velmi pozitivní změnu, kterou tarify Na míru přinesou. Jde o dotační politiku operátora. Sám jsem mu často vyčítal navázání ceny dotovaného mobilu na konkrétní Nabitý tarif, což v praxi znamenalo, že zákazník si nemohl k levnějšímu telefonu (chcete-li větší dotaci) dopomoci třeba právě programem Kamarádi či datovým balíčkem. Tato bariéra nyní padne a výše dotace se nově bude určovat celkovou měsíční útratou za poplatky za všechny služby s měsíčním paušálem.

Odepiš končí

Ačkoli nejsem rád poslem špatných zpráv, musím vás ještě upozornit na nepříjemnou skutečnost. Spolu s Nabitými tarify totiž od soboty 6. března skončí i oblíbený tarif Odepiš. Aktivovat si ho bucou moci pouze firemní zákazníci s písemnou smlouvou.

To je zatím z tiskové konference vše. Tou dobrou zprávou na závěr je, že všechny vaše dotazy týkající se tarifů Na míru už brzy zodpoví na živém chatu zástupci operátora, proto se neváhejte zeptat úplně na cokoli.

Diskuze (246) Další článek: Plnohodnotná navigace pro iPhone za 20 Eur: i s Chorvatskem

Témata článku: Operátoři, Tarify a mobilní služby, Vodafone, Svět, Tarif, První číslo, Voda, Nov


Určitě si přečtěte

AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 27

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
T-Mobile ztratil 140 tisíc zákazníků, mizí mu předplacenkáři. Na tržbách si ale polepšil
Jan Láska
StatistikaHospodaření a financeT-Mobile
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej