Nejen bezplatné volání. Čeští operátoři lidem z Ukrajiny pomáhají i darovanými telefony a SIM s kreditem

  • Mezi českými operátory se zvedla velká vlna solidarity
  • Kromě bezplatného volání darují na Ukrajinu i telefony
  • Někteří poslali přednabité SIM karty

Ruský vojenský útok na území Ukrajiny zvedl velkou míru solidarity i u Českých operátorů, a to i těch virtuálních. Kromě toho, že přestali účtovat volání na Ukrajinu, některé nabízí i další výhody.

Vodafone

Vodafone spustil Sbírku telefonů pro Ukrajinu. Pokud máte doma nepotřebný telefon, můžete jej odnést do jakékoliv prodejny Vodafonu v Česku, a to až do 7. března. Alternativně je možné telefony odeslat balíkem s heslem „Mobily Ukrajina“ na adresu: Náměstí Junkových 2808/2, 155 00 Praha 5.

Nezáleží přitom, zda se jedná o telefon nový nebo starší, důležité je to, aby byl plně funkční (vydrží nabitý, lze z něj zavolat, displej funguje, apod.), a také to, abyste k němu do sáčku přibalili kompatibilní nabíječku.

Vodafone následně provede obnovení telefonů do továrního nastavení včetně odborného promazání veškerých uživatelských dat. Vodafone k telefonům navíc přidá předplacenou SIM kartu s přednabitým kreditem v hodnotě 500 Kč. A tento komplet se prostřednictvím neziskových organizací dostane lidem, kteří z Ukrajiny utíkají před válkou, resp. těm, kteří se do ČR dostali bez vlastního telefonu. Vodafone uprchlíkům navíc daruje jeden tisíc českých SIM karet s kreditem 500 Kč, což se bude hodit na volání těm, kteří hranice přešli s vlastním mobilním zařízením.

Klepněte pro větší obrázek
Vodafone na svých prodejnách sbírá nepotřebné telefony. Daruje je společně se SIM kartami uprchlíkům z Ukrajiny

Vodafone dále na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny daruje 2 miliony korun prostřednictvím organizace Člověk v tísni. Operátor na pomoc Ukrajině spustil i vlastní zaměstnaneckou sbírku. V uplynulých dnech také česká pobočka poskytla maďarským kolegům dvě pojízdné mobilní BTS stanice, které slouží k posílení sítě poblíž ukrajinských hranic.

O2

Operátor O2 kromě bezplatného volání čechů na Ukrajinu vymyslel i další originální způsob pomoci. Jak firma uvedla na svém Facebooku připravila si humanitární pomoc pro ty, kteří prchají před hrůzami války nebo brání svůj domov. Přes humanitární organizace lidem věnuje desítky tisíc přednabitých SIM karet.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
O2 poslalo na Ukrajinu desetitisíce přednabitých SIM karet. Přibalený je i vytištěný leták v ukrajinštině (foto: O2)

Ty bude možné použít k volání, psaní SMS i internetového připojení. Tyto SIM karty mají nabitý kredit pro využití až 3 GB mobilních dat a 100 volných minut do všech sítí. Firma rovněž chystá ve spolupráci s firmou Fixed poskytnout zásilku užitečného příslušenství. Půjde zejména o powerbanky nebo nabíječky. Operátor v rámci své Nadace O2 slíbil, že ze svého zdvojnásobí vybraných peněz na pomoc Ukrajině ze svého.

Bleskmobil

Pomoc ukrajincům přislíbil také Bleskmobil, který směrem k ukrajinským hranicím odeslal 1000 přednabitých SIM karet s kreditem, aby lidé na útěku ze své země mohli kontaktovat své blízké a rodiny. 

Klepněte pro větší obrázek
I Bleskmobil poslal humanitární pomoc Ukrajině v podobě 1 000 přednabitých SIM karet

Pozn.: Virtuální operátor BLESKmobil je společným podnikem O2 a vydavatelství Czech News Center, pod které spadá také MobilMania.cz.

Diskuze (11) Další článek: Chytrý kartáček Oral-B pozná, zda jste si správně vyčistili všechny zuby. Výsledky zobrazí v aplikaci

Témata článku: Předplacené karty, Vodafone, SMS, Kredit, Bleskmobil, Facebook, BTS, Vysloužilý mobil, Upcycling, SIM, Praha, Ukrajina, Uprchlíci, Operátor, Karta, Český operátor, Prodejna, SIM karta, Telefon, Volání, Czech News Center, Člověk v tísni, Česká republika, Bezplatné volání, Human, Vodafone — Heureka.cz