Vodafone nabízí novou datovou kartu

V nabídce našeho nejmladšího operátora se objevila slibná datová novinka. Zatím ovšem zůstane její potenciál nevyužit.
Vodafone nabízí novou datovou kartu

Vodafone přidal ke svému stávajícímu portfoliu telefonů a datových produktů novou datovou kartu Huawei E870 HSUPA. S touto kartou se tak můžete připojit odkudkoli kde je dostupné pokrytí technologií GPRS/EDGE. Pro kartu je pochopitelně třeba mít speciální SIM s vybraným datovým tarifem, karta dokáže zajišťovat komunikaci prostřednictvím SMS přímo z notebooku. Plná cena karty činí 4 577 Kč, s tarifem „Připojení na dlouho“ je můžete mít o šest set levněji, tedy za 3 977 Kč. S tímto tarifem platíte měsíční poplatek dle prodatovaného počtu megabajtů, nejméně však 200 Kč (přenesená data < 15 MB).

Klepněte pro větší obrázek
Huawei E870 HSUPA data card

Můžete zvolit i základní tarify bez měsíčního poplatku, na druhou stranu je ale třeba počítat s vyššími cenami. Pro předplacenou kartu je možno využít tarif „Připojení Vodafone karta“ a pro tarif „Připojení na skok“. Ceníky všech tarifů včetně DPH přidávám shrnuté v tabulkách:

Připojení Vodafone karta cena za 1 kB
WAP 0,68 Kč
Internet 0,06 Kč
Připojení na skok cena za 1 kB
WAP 0,48 Kč
Internet 0,06 Kč
Připojení na dlouho cena
do 15 MB 200 Kč
15 - 45 MB 500 Kč
nad 45 MB 750 Kč

Tip: Nepřehlédněte vlákno Nastavení a ceny mobilních datových služeb GPRS/EDGE na našem diskuzním fóru

U tarifu Připojení na dlouho se nevyužité jednotky z daného pásma se nepřevádějí do dalšího zúčtovacího období. Využité kB se pro účely Vyúčtování zaokrouhlují na celé jednotky směrem nahoru. Ovládací software je přiložen v balení, další parametry datové karty tak jak je uvádí výrobce:

  • HSUPA/HSDPA/UMTS 850/1900/2100MHz
  • EDGE/GPRS/GSM 850/900/1800/1900MHz
  • HSDPA Downlink 7,2 Mb/s
  • HSUPA Uplink 2 Mb/s
  • SMS Service
  • Plug and Play

Systémové požadavky:

  • Express Card/54 or 34 slot, PCMCIA slot
  • operační systém Windows 2000, XP a Vista
  • 50MB místa na pevném disku
  • alespoň 128MB RAM

Jak je patrné z parametrů zařízení uváděné výrobcem, karta dokáže přenášet data i v sítích třetí generace a to samozřejmě neporovnatelně vyšší rychlostí než s využitím technologie GPRS/EDGE. S tuzemským Vodafonem tak zůstává rychlostní potenciál karty zdaleka nevyužit. Dle praktických zkušeností našich čtenářů lze s tarifem Připojení na dlouho dosáhnout rychlosti zhruba 20 kB/s při downloadu a asi poloviční rychlosti při uploadu. I tato karta je ale další indicií, že by Vodafone měl v budoucnu služby sítě třetí generace svým zákazníkům nabídnout.

Diskuze (56) Další článek: Slovenské O2 zdvojnásobuje kredit všem neaktivním SIM kartám

Témata článku: Vodafone, Operátoři, Karta, Nov, Voda


Určitě si přečtěte

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 195

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9